Eerste straatartiestenfestival van Utrecht
iBusk Utrecht is een initiatief van Lieke van Zeeland en Annelies Verhagen. Nog nooit organiseerden zij een groot evenement, maar ze besloten de sprong in het diepe te wagen en voor ze het wisten zaten ze er middenin.
iBusk Utrecht is een nieuw festival in het centrum van Utrecht, volledig gratis en toegankelijk voor iedereen. Wie op zaterdag 15 juni gaat winkelen in de stad

Eerste straatartiestenfestival van Utrecht
iBusk Utrecht is een initiatief van Lieke van Zeeland en Annelies Verhagen. Nog nooit organiseerden zij een groot evenement, maar ze besloten de sprong in het diepe te wagen en voor ze het wisten zaten ze er middenin.
iBusk Utrecht is een nieuw festival in het centrum van Utrecht, volledig gratis en toegankelijk voor iedereen. Wie op zaterdag 15 juni gaat winkelen in de stad loopt grote kans om op 7 populaire plekken in het centrum verrast te worden door unieke optredens van uiteenlopende artiesten. Er is dans, muziek en acrobatiek. Én een open podium voor iedereen die wel eens wil proberen hoe het is om straatartiest te zijn.
Vakantiegevoel in Utrecht
Het idee voor iBusk Utrecht komt van Lieke en is ontstaan op vakantie: ‘Voor mij horen straatartiesten bij een stad met een internationale uitstraling. Als ik door Parijs of Barcelona loop geniet ik van de straatartiesten. Juist dat maakt mijn vakantie echt af. Dat gevoel wil ik naar mijn eigen stad halen.‘
Internationaal tintje
Utrecht wordt steeds internationaler. Toeristen ontdekken Utrecht als vakantie- en dagjesbestemming en ook buitenlandse studenten en expats weten Utrecht meer en meer te vinden. Er zijn volop bezienswaardigheden, restaurantjes en mooie plekjes; wat nog mist zijn de straatartiesten.
Voor een extra internationaal tintje is gekozen voor een internationale naam; een straatartiest heet in het Engels namelijk een busker. De i staat zowel voor ‘ik’ als voor ‘international’. De artiesten komen dan ook niet alleen uit Nederland. Het festival heeft voor hen ook een netwerkfunctie; er is volop gelegenheid ervaringen uit te wisselen met de andere buskers.
Buskers de zorgen uit handen nemen
Straatartiesten verdienen een podium. Zij verdienen hun brood met hun act en steken veel tijd en energie in het professionaliseren daarvan. Maar in veel gemeentes zijn zij aan strenge regels gebonden. Ze mogen bijvoorbeeld niet langer dan 15 minuten op een plek staan en moeten een vergunning of ontheffing aanvragen. Dat maakt het voor veel goede straatartiesten niet makkelijk om hun kunsten te laten zien. iBusk Utrecht neemt ze voor een dag deze zorgen uit handen, zodat ze het podium krijgen dat ze verdienen. En alle Utrechters worden getrakteerd op spectaculaire, bijzondere en professionele optredens. Zo maken we er voor iedereen een feestje van in Utrecht.
iBusk Utrecht beoogt drie doelen:
- Straatartiesten een podium bieden.
- Cultuur dichterbij de Utrechters brengen, of je er nou woont of op bezoek bent.
- Het internationale karakter van Utrecht versterken.
Subsidie gemeente Utrecht
Van de gemeente Utrecht hebben wij een subsidie gekregen om het festival op te zetten. Dat gaat ook helemaal lukken. Maar voor de artiesten blijft niets over. Terwijl we het toch wel van hen moeten hebben. Zij zijn immers de sterren van ons festival!
De opbrengsten van deze crowdfunding gaan dus regelrecht naar onze artiesten. We verzorgen een netwerkevenement en vergoeden (een deel van) de kosten die ze maken. Wij zorgen ervoor dat het ze die dag aan niets ontbreekt. En jij kan daarbij helpen!
Steun jij onze crowdfunding?
Nieuwste donaties

Een donateur
30-05-2019 08:53Om een geweldig te steunen

Jade
28-05-2019 07:10Een goede straatartiest geeft sfeer aan de stad.

DeskFIT
26-05-2019 09:33Omdat muziek mensen blij maakt en computerwerk kan compenseren. Het initiatief is geweldig! Chapeau voor Lieke!