Kom zondag 18 augustus 2019 luisteren naar een Grachtenfestival concert uitgevoerd door het strijkorkest de Fancy Fiddlers en zing daarna mee met De Vrolijke Afval Symfonie in de Diamantbuurt Amsterdam!
https://www.fancyfiddlers.nl/
https://www.grachtenfestival.nl/concert/buurtconcert-fancy-fiddlers_18-08-2019_1200
De Diamantbuurt is een van de armste buurten in Amsterdam. Voor veel bewoners zal dit een eerste kennismaking zijn met een klassieke muziekuitvoering. Het concert wordt
Kom zondag 18 augustus 2019 luisteren naar een Grachtenfestival concert uitgevoerd door het strijkorkest de Fancy Fiddlers en zing daarna mee met De Vrolijke Afval Symfonie in de Diamantbuurt Amsterdam!
https://www.grachtenfestival.nl/concert/buurtconcert-fancy-fiddlers_18-08-2019_1200
De Diamantbuurt is een van de armste buurten in Amsterdam. Voor veel bewoners zal dit een eerste kennismaking zijn met een klassieke muziekuitvoering. Het concert wordt gegeven in de splinternieuwe sportkooi op het Smaragdplein. Hopelijk inspireert dit concert Diamantbuurt jongeren om zelf ook muziek te gaan maken.
De entree is gratis.

De Vrolijke Afval Symfonie is een muzikaal project waar amateur buurtmuzikanten en zingende buurtbewoners door professionals worden begeleid naar de uitvoering van De Vrolijke Afval Symfonie op het Smaragdplein.
Het thema ‘Afval’ is een essentieel onderdeel van dit muziek spektakel.
Er is een Vrolijk Afval Lied in alle talen geschreven. Voorbeelden van gescheiden afvalinzameling en duurzame stroomvoorziening zullen zichtbaar aanwezig zijn tijdens de muziekuitvoering. Daar gaan we over zingen. Het publiek mag meezingen en zo worden zij koorleden van het symfonie orkest.
Dit buurtfeest is een feest met een missie. Aan zwerfvuil ergeren Amsterdammers zich namelijk het meest. Door er over te zingen hopen wij die overlast te verminderen.
De Vrolijke Afval Symfonie ruimt niet op, geeft geen boetes maar probeert op vrolijke wijze de mensen bewuster met afval om te laten gaan. Door minder afval te produceren. Door minder voedsel te verspillen. Door het afval gescheiden aan te bieden.
Het afvalprobleem is urgent. Zo veel mensen willen er op creatieve wijze iets aan doen dat ik deze crowdfunding ben gestart.
Met een donatie kunt u dit initiatief steunen.

De Vrolijke Afval Symfonie wordt door Cees Koldijk van de 4Tuoze Matroze gecomponeerd en Jina Sumedi neemt de arrangementen voor haar rekening.
Zij hebben vaker samengewerkt, zie het optreden in het televisieprogramma Kopspijkers in 2012.
Wij gaan het afvalprobleem dus op een creatieve manier tackelen. Dat klinkt heel nobel en ik doe het met ontzettend veel plezier maar ik heb de financiering nog niet rond.
Bij het stadsdeel Zuid had ik eind maart 2019 een subsidieaanvraag van 14.707,- ingediend. Met een crowd funding wilde ik de begroting niet alleen wat meer lucht geven maar ook publiciteit voor De Vrolijke Afval Symfonie genereren.
Met een eenmalige schenking van mijn moeder stond ik garant voor 5428,00 euro zodat we alvast konden beginnen.
Op Bevrijdingsdag 5 mei 2019 verzorgden wij de muzikale omlijsting van de bevrijdingslunch in de OBA/CC Amstel gevolgd door een pop up party met buurtmuzikanten in de hal van de Cinetol Tolbar.
Een week later kwam Cees Koldijk met deze 'Diamantbuurt Shaabi' .
https://1drv.ms/u/s!Am2xablNr0OAiQN63byVoDaVcSEW
Het stadsdeel Zuid heeft eind juni 2019 uit het fonds Community Art een subsidie van 5.915,- euro aan Stichting De Vrolijke Afval Symfonie toegewezen.
Een crowd funding met een netto opbrengst van 3364,-- zou dus een sluitende begroting hebben opgeleverd.
Maar het stadsdeel Zuid is van oordeel dat een bewonersinitiatief met een missie niet door een bewoner zelf gefinancierd dient te worden.
Het stadsdeel heeft makkelijk praten. Want, zoals reeds eerder gezegd, de Diamantbuurt is een van de armste buurten in de stad.
Laten we daarom eerst gaan voor een sluitende begroting voor De Vrolijke Afval Symfonie op het Smaragdplein. Om op een netto opbrengst van 3.364,- uit te komen heb ik het streefbedrag met 20% verhoogd. Ook een crowd funding kost geld.
Het streefbedrag komt daarmee op 4037,- euro.
En dan zien we daarna wel weer verder…

Hoe ik dat geld ga besteden? Cees Koldijk en Jina Sumedi zijn al begonnen aan De Vrolijke Afval Symfonie omdat ze het volste vertrouwen in mij hebben. Maar zij werken natuurlijk niet voor niets.
Om er een echte Symfonie van te maken moeten er ook strijkers ingehuurd worden. En ik vind dat iedereen een redelijke vergoeding moet krijgen voor zijn of haar bewezen diensten. Voor niets gaat alleen de zon op.
En u wilt toch ook een schonere hoofdstad? Met uw bijdrage kan er ook in andere buurten over afval worden gezongen. Dan wordt De Vrolijke Afval Symfonie niet een eenmalig gebeuren, dan wordt de Diamantbuurt een pilot voor andere buurten en een buurt om trots op te zijn!
Daar heb ik de Stichting De Vrolijke Afval Symfonie voor in het leven geroepen.
Met Judith Tholen ben ik deze crowd funding begonnen. Onze samenwerking is vanaf dag 1 geweldig. Wij vullen elkaar aan, wij kennen onze zwaktes en ons enthousiasme is enorm. Wij laten zien dat cultuurverschillen tot opmerkelijke resultaten kunnen leiden als men naar elkaar luistert.
Samen horen wij De Vrolijke Afval Symfonie al in de verte klinken.
Daarom verzoek ik jullie NU De Vrolijke Afval Symfonie financieel te ondersteunen.
Kom vervolgens op zondag 18 augustus 12.00 uur luisteren naar de Fancy Fiddlers op het Smaragdplein.
En zing daarna mee met De Vrolijke Afval Symfonie.
In de Diamantbuurt Amsterdam!
Volg mij op Facebook voor het laatste nieuws.
https://www.facebook.com/diemer.roodenburg
Dank voor uw steun,
Diemer Roodenburg

Nieuwste donaties

Bill & Douceline Bernhard-Aleven
17-08-2019 10:39Geweldig leuk initiatief!

Een donateur
15-08-2019 08:50Cultuur is, naast sport, een cruciaal element om te zorgen voor de meer begrip voor elkaar, leidend tot meer 'verbroedering'.

Iemand
14-08-2019 18:59Sympathie