De Anitaas maken een liedjesprogramma speciaal voor mensen met dementie en hun mantelzorgers.
In Nederland hebben ruim 270.000 mensen dementie. Wanneer de diagnose dementie is vastgesteld breekt er voor betrokkenen een tijd aan vol ongeloof, angst en verdriet.
De relatie tussen de dementerende en zijn of haar omgeving verandert en er komen veel praktische problemen aan de orde. Kan je thuis blijven wonen? Welke hulp moet worden ingeschakeld en waar vind

De Anitaas maken een liedjesprogramma speciaal voor mensen met dementie en hun mantelzorgers.
In Nederland hebben ruim 270.000 mensen dementie. Wanneer de diagnose dementie is vastgesteld breekt er voor betrokkenen een tijd aan vol ongeloof, angst en verdriet.
De relatie tussen de dementerende en zijn of haar omgeving verandert en er komen veel praktische problemen aan de orde. Kan je thuis blijven wonen? Welke hulp moet worden ingeschakeld en waar vind je die? Er komt in korte tijd ontzettend veel af op alle betrokkenen.
Om deze mensen een hart onder de riem te steken en om samen weer even te kunnen genieten van herkenbare liedjes en situaties, maken wij een luchtige, liefdevolle, grappige voorstelling. Naast herkenbare herinneringen en liedjes is er ook plaats voor dilemma's en twijfel die deze ziekte met zich meebrengt.
De voorstellingen worden vanaf komend najaar gespeeld bij verzorgingstehuizen in en rond Utrecht en in de rest vanNederland. Het project wordt onder andere financieel gesteund door VSBfonds, het Elise Mathilde Fonds, Fonds Sluyterman van Loo en de gemeente Utrecht. Daarnaast besteden de Anitaas zelf een deel van de opbrengsten van andere optredens aan de ontwikkeling van het project. Om devoorstelling bij zoveel mogelijk verzorgingshuizen te kunnen spelen streven we naar een zo laag mogelijke kostprijs. Daarvoor hebben we meer financiële steun nodig. Van jullie!
Nieuwste donaties

Helmer, Marcel en Harrie
7-04-2019 18:16De Anitaas gaan dementerende medemensen hele mooie momenten bezorgen. We vullen aan tot € 6001, naar analogie van "1001 nacht",

Debby
3-04-2019 16:56Petra de Jong vertelde zo enthousiast over jullie, dat ik heel graag een (kleine) bijdrage wilde leveren. Veel succes.

Een donateur
3-04-2019 07:03Word altijd blij van de Anitaas en gun dat anderen ook! Super-initiatief