Wij hebben de 100% gehaald, fantastisch! Onwijs bedankt aan iedereen die ons gesteund heeft. Omdat ons doelbedrag niet alle kosten dekt, blijven donaties welkom! Je kunt ons helpen door het boek te bestellen. Of kom naar het koeiendiner waar we vlees serveren van de door ons zelf geslachte koe en je vertellen over al onze ervaringen.
Help mee om dit fotoboek mogelijk te
Wij hebben de 100% gehaald, fantastisch! Onwijs bedankt aan iedereen die ons gesteund heeft. Omdat ons doelbedrag niet alle kosten dekt, blijven donaties welkom! Je kunt ons helpen door het boek te bestellen. Of kom naar het koeiendiner waar we vlees serveren van de door ons zelf geslachte koe en je vertellen over al onze ervaringen.
Help mee om dit fotoboek mogelijk te maken!
Is het niet vreemd dat je in de supermarkt vlees of vis koopt en niet echt weet wat daar allemaal aan vooraf is gegaan? Zouden we het misschien zelfs liever niet willen weten? In ieder geval hebben we het er zelden over: Als je vlees wilt eten, moet daar een dier voor gedood worden.
Met deze gedachte zijn wij, David en Tim (beiden fotograaf) en Daniël (grafisch ontwerper) zo’n drie jaar geleden begonnen met ons Slachtpaspoort. Een project waarvoor we de confrontatie zijn aangegaan en hebben besloten alleen nog de dieren te eten die we zelf een keer geslacht hebben.
Na een aantal maanden geen vlees te hebben gegeten zijn we klein begonnen, met de noordzeegarnaal. Daarna zijn we met verschillende boeren, slachters, vissers en een jager aan de slag gegaan.

Het boek
Over onze zoektocht, de confrontaties, de tegenstrijdigheden, de ongemakkelijke én mooie kanten van ons project willen we nu een boek maken. Met een donatie draag je direct bij aan het succes van dit boekproject. De opbrengst zal volledig worden besteed aan het drukproces. Een boek maken kost veel geld, daarom is jouw hulp hard nodig.

In het boek Slachtpaspoort onderzoeken we door middel van fotografie, persoonlijke verhalen, achtergrondinformatie én recepten hoe het is om een dier te slachten. Een boek met een kritische blik dat zonder opgeheven vingertje vragen oproept. Een boek dat jou zelf laat bepalen of je vlees wilt eten. En wanneer je dat besluit te eten, recepten geeft én uitlegt hoe er zo min mogelijk weggegooid hoeft te worden. Een boek over het eten van vlees en vis waar je misschien wel vegetariër van wordt.
Sommige foto’s tonen de ongemakkelijke aspecten van de slacht. Het boek is zo ontworpen dat de meest confronterende foto’s achter dichtgevouwen pagina’s zitten. Met het mes dat je bij het boek krijgt kun je zelf die pagina’s opensnijden. Je kunt dus je eigen boek gaan slachten. Aan jou de keuze of je de confrontatie aan wilt gaan. De dieren die we belichten zijn: garnaal, kreeft, ansjovis, kip, lam, varken, mossel oester kokkel, zalm, eend, koe en schol.
Door mee te doen aan deze crowdfunding help je om het boek Slachtpaspoort te produceren!
Het is ook super fijn als je dit project deelt met je vrienden, familie, collega's via Facebook, Twitter of Linkedin (linker bovenhoek). Maar via instagram, whatsapp of gewoon op een verjaardag kan natuurlijk ook. Hoe meer mensen ervan weten, hoe beter. Alvast bedankt!
Volg ons en krijg alvast een voorproefje van de foto's en verhalen op slachtpaspoort.nl, instagram.com/slachtpaspoort en facebook.com/slachtpaspoort.
Specificaties boek:
-Hardcover met een mes bevestigd in de kaft
-170 mm x 240 mm, ± 220 pagina's
-Gedrukt op kwalitatief FSC papier
-Fotografie, tekst & ontwerp: Daniël Gravemaker, David de Jong, Tim Stet
-Gratis thuisbezorgd in NL
Tegenprestaties
De extra's die je kunt krijgen als beloning voor je bijdrage.
Gesigneerde Limited Edition C-Prints oplage 3 x 20 + AP.
-Formaat 20 cm x 30 cm.
-Na je donatie kun je je wens kenbaar maken via [email protected]
Keuze uit de volgende drie foto's:

Gesigneerde Limited Edition C-Prints oplage 6 x 5 + AP.
-Formaat 40 cm x 60 cm. (Foto 6: 33 cm x 60 cm)
-Volledig afgewerkt, opgeplakt tussen dibond en plexiglas.
-Exclusief verzendkosten.
-Na je donatie kun je je wens kenbaar maken via [email protected]
Keuze uit de volgende zes foto's:

De boeken, ansichtkaarten en fotoprints worden onder voorbehoud uiterlijk begin december geleverd, zodat je nog op tijd bent om ze tijdens de feestdagen cadeau te geven.
Nieuwste donaties

Karel De Boer
28-09-2018 17:48Het zijn de liefste dierenbeulen die ik ken!

Thomas
26-09-2018 08:46Super creatieve en leuke manier om je aan het denken te zetten waar je eten eigenlijk vandaan komt!

Willem van der Sluis
25-09-2018 06:43Omdat Daniel, Tim en David dit geweldige bewustwoordigsproject moeten bekronen met een boek.