“Ik zie het nieuws, het vliegt naar m’n keel Op die momenten weet ik zeker dat ik geen kinderen wil Waarschijnlijk ben ik ‘n egoïst, neem ik twee kids en leer ze leven in het gekkenhuis dat deze wereld is” Sticks in het nummer Gekkenhuis (Opgezwolle, 2006)
DE MAKER Mijn naam is Loes Korten, 25 jaar en
“Ik zie het nieuws, het vliegt naar m’n keel
Op die momenten weet ik zeker dat ik geen kinderen wil
Waarschijnlijk ben ik ‘n egoïst, neem ik twee kids
en leer ze leven in het gekkenhuis dat deze wereld is”
Sticks in het nummer Gekkenhuis (Opgezwolle, 2006)
DE MAKER
Mijn naam is Loes Korten, 25 jaar en in juni 2018 studeer ik af met een documentaire aan de richting Film op AKV St. Joost in Breda. Wat mij het meest fascineert is het menselijke gedrag, de psychologie die daarachter schuilt en het bewustzijn daarvan. Er heerst een bepaalde norm in de maatschappij van wat normaal is en wat niet, deze norm wil ik aan de kaak stellen.
WAT?
Voor veel mensen lijkt de kinderwens vanzelfsprekend, er is nooit sprake geweest van twijfel. Het scheppen van een nieuw wezen lijkt mij ook een van de meest bijzondere dingen die je kan meemaken in het leven. Vanuit de natuur gezien is het ook logisch, we zijn geprogrammeerd om onze genen door te geven. Ik voel dat er een oerdrift of moederinstinct aanwezig is, maar tegelijkertijd ben ik onzeker over de toekomst, de wereld waar we in leven en vraag ik me af of het wel verstandig is in deze tijd.
Er wordt zelden aan de zwangere vrouw gevraagd: “Waarom wil je kinderen? Weet je het wel zeker? Ben je niet bang dat je spijt zult krijgen?”. Tegelijkertijd wordt bewust kinderlozen constant gevraagd waarom ze geen kinderen willen. Het lijkt vanzelfsprekend dat elke vrouw ooit moeder wilt worden, maar ik zie bij steeds meer mensen om mij heen dat ze het niet willen of twijfelen. Met het maken van deze film probeer ik vorm te geven aan de vragen waar ik mee zit en daarmee het onderwerp "kinderen krijgen" in een nieuwe context te plaatsen.
HOE?
Ik ga een korte documentaire maken over het hier bovengeschetste dilemma: wel of geen kinderen krijgen. Ik ga ouders van kinderen vragen waarom ze deze hebben, een vraag die zelden gesteld wordt. Daarnaast ga ik bewust kinderloze stellen en individuen vragen naar hun achterliggende motivaties om hier juist vanaf te zien. In combinatie met found footage en homevideo's uit mijn jeugd, ga ik vanuit mijn persoonlijke vraagstuk een openlijke discussie aan.
WAAROM?
Deze film moet gemaakt en gezien worden, omdat het een actuele kwestie in kaart brengt. Het gaat over meer dan alleen kinderen krijgen. Het gaat over actualiteiten, angst voor de toekomst, het voldoen aan verwachtingen en keuzes maken in een wereld van mogelijkheden.
HELP!
Het realiseren van deze documentaire gaat echter niet zonder hulp! Ik kan deze bevalling in mijn eentje niet aan. Gelukkig heb ik al aardig wat mensen om me heen verzameld die me helpen bij mijn film. Naast de mensen waarmee ik in gesprek ga, krijg ik hulp van een producente, cameraman, geluidsman, editor, sound designer en een colourgrader.
Het enige dat ik nog nodig heb, is een budget. Naast de huur van apparatuur, lopen de kosten vooral op door de reizen die we maken om de personages te kunnen bezoeken. En ook zonder eten en drinken kan mijn crew natuurlijk niet aan het werk!
In ruil voor je steun hebben we leuke rewards bedacht. Bijvoorbeeld een onlinevoorvertoning, een ticket voor de première of een speciale artwork! Uiteraard houden we je ook op de hoogte van alle ontwikkelingen.
Voor vragen of opmerkingen kunnen jullie contact opnemen met mij of mijn producente. Dankjewel voor jullie hulp!
Kimberley Tammenga, productie – [email protected]
Loes Korten, regie – [email protected]
Realisatie van dit project is mede tot stand gekomen door een bijdrage uit de impulsgelden van de provincie Noord-Brabant en door advies van bkkc (brabants kenniscentrum kunst en cultuur).


Nieuwste donaties

Clementine
17-05-2018 21:12ik ben benieuwd

Een donateur
17-05-2018 14:46Super project en excellente film en onderwerp

Roos van Tilborg
17-05-2018 10:40Mijn levens dilemma breng jij in kaart!! En raakvlakken vakgebied