De Kleine Sneeuwman In de winters van 2017 én 2018 is in de Nederlandse theaters De Kleine Sneeuwman te zien, een betoverende familievoorstelling naar het gelijknamige prentenboek van schrijver en illustrator Harmen van Straaten. Door de Chinees-Nederlandse samenwerking op alle niveaus van deze productie, ontstaat een bijzondere combinatie van spel, dans, beeld en muziek uit heel verschillende culturen. Een uniek project met als resultaat een betoverend wintersprookje voor jong en

De Kleine Sneeuwman
In de winters van 2017 én 2018 is in de Nederlandse theaters De Kleine Sneeuwman te zien, een betoverende familievoorstelling naar het gelijknamige prentenboek van schrijver en illustrator Harmen van Straaten. Door de Chinees-Nederlandse samenwerking op alle niveaus van deze productie, ontstaat een bijzondere combinatie van spel, dans, beeld en muziek uit heel verschillende culturen. Een uniek project met als resultaat een betoverend wintersprookje voor jong en oud.
Het verhaal
Buiten ligt een pak sneeuw, binnen komt rond middernacht het speelgoed tot leven. In de glazen bol zit de kleine sneeuwman. Hij voelt zich opgesloten en niet gehoord. Bovendien: hij is stiekem verliefd op het balletdanseresje aan de andere kantvan de kamer. Maar wat is ze onbereikbaar. Als hij nou eens de kans kreeg om de bol uit te mogen, één uurtje maar... De engel op de klok geeft hem een heel bijzondere kans: de sneeuwman mag één uur lang zijn bol uit zijn. En niks langer – anders smelt hij. Wat zal de kleine sneeuwman doen? Veertien acteurs, musici, zangers en dansers uit China en Nederland verbeelden samen dit hartverwarmende winterverhaal.
We hebben uw steun hard nodig!
Er zijn nu nog te weinig middelen om alles te realiseren zoals we willen. We hebben u nodig om het prachtige decorontwerp van Bartel Meyburg te realiseren. Dit geeft de voorstelling de sprookjesachtige uitstraling die het verhaal verdient.
Het bouwen van het decor kost €26.000,-. Dit zijn kosten voor materiaal en arbeidsloon. We hebben het grootste deel al zelf gerealiseerd, maar we vragen u om te helpen de ontbrekende €10.000,- bij elkaar te brengen.

Waar
Er zijn 10 voorstellingen in theaters in Nederland geboekt in seizoen 16-17 en we streven naar nog eens 10 in seizoen 17-18. In China zijn 8 voorstellingen in Xian in december 2016 en 12 optredens in Beijing, Shanghai en Guangzhou in december 2017. Het doel is om een groot publiek in heel Nederland te bereiken, om dat te doen hebben we uw steun hard nodig.
Speellijst
Za 24 dec 2016 OOSTERHOUT Theater De BusselMa 26 dec 2016 TILBURG Theaters TilburgDi 27 dec 2016 GRONINGEN Stadsschouwburg GroningenWo 28 dec 2016 BREDA Chassé TheaterDo 29 dec 2016 AMSTERDAM Stadsschouwburg AmsterdamDi 3 jan 2017 DEN HAAG Koninklijke schouwburgWo 4 jan 2017 LELYSTAD Agora Theater LelystadDo 5 jan 2017 ZWOLLE Zwolse TheatersVr 6 jan 2017 DEN HELDER Schouwburg De Kampanje
Zo 7 jan 2017 ROTTERDAM Theater Zuidplein
Over ons
De organisatie van De Kleine Sneeuwman loopt in Nederland via de stichting Twee-ater. Het gemengde artistieke team bestaande uit regisseur Dick Hauser en assistent Wei Lei, muzikaal leider Egon Kracht en componist Fu Ming, vormgever Bartel Meyburg zijn gevraagd om de productie nader vorm te geven in samenwerking met de overige (Chinese) crew.
Stichting Twee-ater heeft jarenlange ervaring met het ontwikkelen en produceren van theatervoorstellingen voor kinderen vanaf twee jaar. Je kent ons misschien van Daar komen de Dieren met Ageeth de Haan, het Fieperdepiep festival en vele andere voorstellingen.
Het ZBY theater is een theateraccommodatie en productiehuis in het centrum van Xian dat voorstellingen produceert en programmeert voor kinderen van drie tot en met acht jaar. Ze proberen vernieuwing in het jeugdtheater in China te bewerkstelligen. Directeur Lily Yang wil deze ontwikkeling artistiek stimuleren door contacten aan te gaan met Europese gezelschappen. Om zo de meer creatieve kant vanuit het ‘Westers’ theater toe te voegen aan de met groot vakmanschap geproduceerde voorstellingen uit China.
Kijk voor meer informatie op onze website.
Volg ons op Facebook!
Nieuwste donaties

Iemand
7-11-2016 12:56Mijn zoon Alexander Brouwer speelt hierin

Iemand
27-10-2016 17:11familielid van een van de medewerkers. En dan is het leuk om een bijzonder project te steunen