Help mij bij het realiseren van mijn boekpresentatie van het kunstboek Velvet and Steel, in de vorm van een voorstelling. Doneer nu!
Het leven is ingewikkeld als je ‘anders’ bent. Dat weet ik uit eigen ervaring. Mijn hele jeugd voelde ik dat ik er niet echt tussen paste en het heeft lang geduurd voor ik wist hoe dat kwam.
Ik weet dat veel jongeren nu kampen
Help mij bij het realiseren van mijn boekpresentatie van het kunstboek Velvet and Steel, in de vorm van een voorstelling. Doneer nu!
Het leven is ingewikkeld als je ‘anders’ bent. Dat weet ik uit eigen ervaring. Mijn hele jeugd voelde ik dat ik er niet echt tussen paste en het heeft lang geduurd voor ik wist hoe dat kwam.
Ik weet dat veel jongeren nu kampen met dezelfde gevoelens en problemen die ik toen had. Het raakt me en ik wil er graag wat aan doen.
Frustraties en gebrek aan eigenwaarde zorgden er destijds bij mij voor dat ik op de vlucht sloeg. Gelukkig vond ik een uitweg in de kunst. Door te maken, te creëren kon ik dingen verwerken en kreeg ik zelfvertrouwen.
Mijn naam is Sammy Balistreri.
Ik begon met het schrijven van songteksten waarbij ik verdriet, pijn, frustratie maar soms ook mooie momenten van me afschreef. Bij de teksten heb ik beelden gemaakt. Mijn opleiding als fotografisch vormgever kwam hierbij van pas. Beide heb ik vervolgens samen gegoten in een boekvorm en uiteindelijk heb ik er ook muziek bij gemaakt.
De realisatie van het boek was tegelijkertijd de geboorte van een nieuw project. Het project Velvet and Steel, naar de titel van het boek. Want om het boek te presenteren en aandacht te vragen voor psychische problemen bij jongeren, wil ik graag een voorstelling organiseren. In samenwerking met muzikanten, vocalisten en dansers, waarbij ik zo veel mogelijk jongeren betrek, wil ik de verhalen en muziek uit het boek naar buiten brengen, uit z’n kaft halen, en aan een breed publiek presenteren. De jonge mensen die ik bij mijn project betrek wil ik meegeven dat je emoties kunt verwerken door te schrijven, muziek te maken en te dansen.
In mijn directe omgeving enthousiasmeer ik mensen om aan mijn project mee te doen. Creatieve mensen en soms ook juist de mensen die wat meer kwetsbaar zijn. Ik wil hen de kracht van creativiteit laten ervaren en delen met een publiek.
Om dit te realiseren heb ik echter wat hulp nodig. Hulp voor het bekostigen van de ruimte en de aankleding daarvan, de kleding van de performers, het printwerk van het boek, de eindmontage van de muziek en videobeelden, en natuurlijk de onkosten van de avond zelf.

Project Velvet and Steel voor jongeren met psychische problemen.
De titel Velvet and Steel staat voor de contrasten in het leven; de zachtheid van liefde en euforie, en de hardheid van pijn, verdriet en frustratie.
We kennen allemaal jongeren met psychische problemen, misschien dichtbij, misschien veraf. Met sommige van hen gaat het zo slecht dat ze het leven niet meer aankunnen, eruit stappen.
Hoe komt dit? Wat kunnen we eraan doen? Wordt wel de juiste diagnose gesteld en krijgen ze wel de juiste behandeling? Komt de behandeling wel op tijd?
Het wordt tijd dat hier meer positieve aandacht naar uit gaat. Dit wil ik d.m.v dit project bereiken.
De kaartverkoop gaat dan ook naar een goed doel dat aansluit op het thema.
Wat kun je verwachten?
Een eigenzinnige boekpresentatie in de vorm van een performance met spoken words, zang, muziek, video en dans, waarbij alle performers een eigen invulling geven aan het geheel.
Wanneer gaat de performance plaatsvinden?
Op zaterdag 10 februari 2024 zal er een matinee en een avondvoorstelling zijn.
De exacte tijden zullen op later tijdstip bekend worden gemaakt.
De locatie: Rebel Rebel in Dordrecht.
Steun dit project. Laat behalve mijn droom uitkomen, tegelijkertijd ons ervoor zorgen dat er meer aandacht komt voor een grote groep kwetsbaren, meer ondersteuning, meer handreikingen.
Doneer nu en dan maak ook jij het verschil!
Volg ons op insta: provs_artandmusic
of Facebook:provsartmusic
Website: provs art and music
Provs is een onderdeel van Samthing Art & Design
Nieuwste donaties

Joyce
29-11-2023 13:46Wat een creativiteit, ziet er weer geweldig uit, en wat een super goed doel. !!! Gr Joyce

Vivian
29-11-2023 10:12Wat vind ik het knap van je dat je dit zo veelzijdig neerzet met jongeren. Hoe je met gevoel aandacht vraagt en ze zo zichtbaar maakt.

Laura
29-11-2023 10:08Ik vind een super mooie initiatief voor deze doelgroep! ♥️ daar mag mijn geld naartoe gaan. Succes