Met deze crowdfundingcampagne willen wij u vragen de productie van onze jubileum-cd "Four in One" financieel te steunen
17 november 2021 Lieve mensen,
Jullie steun en support doen ons goed in deze wonderlijke tijden, en het is geweldig dat onze concerten allemaal door kunnen gaan. Zo is het BRISK-jubileum toch nog een groot feest! We zijn enorm blij met alle gulle gaven, en we staan nu zelfs op 107%. Dat betekent
Met deze crowdfundingcampagne willen wij u vragen de productie van onze jubileum-cd "Four in One" financieel te steunen
17 november 2021
Lieve mensen,
Jullie steun en support doen ons goed in deze wonderlijke tijden, en het is geweldig dat onze concerten allemaal door kunnen gaan. Zo is het BRISK-jubileum toch nog een groot feest! We zijn enorm blij met alle gulle gaven, en we staan nu zelfs op 107%. Dat betekent dat we de financiering van de cd zelf rond hebben. Maar er zijn natuurlijk altijd nog extra kosten zoals een niet onaanzienlijk bedrag voor de Buma/Stemra, want er staan maar liefst 6 speciaal voor ons geschreven stukken op deze cd. Dus ook elk bedrag dat nu nog extra gedoneerd wordt krijgt een goede bestemming.
We hopen velen van jullie te zien op donderdag 25 november in Orgelpark!

Four in One – 35 years of BRISK
Vier individuele spelers die samen een unieke eenheid vormen, en dat almeer dan 35 jaar: dat wordt gevierd met een avontuurlijke nieuwe cd met muziek van vroeger en nu, want “BRISK weet altijd behendig bruggetjes te slaan tussen heden en verleden”, zoals de Volkskrant in het voorjaar van 2020 schreef.
Four in One is het motto voor 35 jaar BRISK, maar het verwijst ook naar de canon, de bekendste muzikale vorm van vier-in-één. Door één melodie na elkaar in te zetten ontstaat een meerstemmig geheel. Canons vormen hier de rode draad. Daarnaast komen er andere imitatieve vormen aan de orde. Want ook het fijn geëtste stemmenweefsel van de renaissance-polyfonie en de fuga’s van Bach vinden hun oorsprong in het canonisch schrijven.
Deze cd is bovendien een staalkaart van het rijke repertoire van BRISK. Het komt allemaal voorbij: een fuga van Dufay, canons van Obrecht, een intrigerende raadselcanon van De Rore, en stemmen die elkaar imiteren in motetten van Palestrina en Clemens non Papa. Dit alles is de opmaat voor muziek van Bach, onder meer uit de Kunst der Fuge.
Deze oude muziek wordt afgewisseld met hedendaagse stukken: een canon van Rob Zuidam, composities van Calliope Tsoupaki en Juan Felipe Waller, een commentaar op de Kunst der Fuge van Guus Janssen, en Generations around me van Celia Swart: het 90ste stuk dat speciaal voor BRISK - en dit jubileum - werd geschreven. Tot slot klinken bewerkingen van romantische muziek: een canon van Scriabin, een nocturne van Tsjaikovsky en een canon van Brahms.
Organist Laurens de Man speelt het eerste en het laatste stuk van de cd mee.
Four in One verschijnt in november 2021 bij het label GLOBE, en zal gepresenteerd worden op het feestconcert voor 35 jaar BRISK in het Amsterdamse Orgelpark op 25 november 2021.

Nieuwste donaties

Stephanie Brandt
25-11-2021 16:26Gogogo BRISK! Van harte gefeliciteerd!

Heleen Gerretsen
24-11-2021 21:38Goede ensembles met goede ideeën verdienen vleugels!

Leendert van Dam
22-11-2021 12:54Een mooie herinnering aan de tijd dat Bert in Den helder docent blokfluit was.