“Ondine”
Een toneelstuk gebasseerd op een Germaanse mythe ontstaan uit improvisaties. Ondine is de naam van de theatergroep die ik in mei 2012 oprichtte. De theatergroep is vernoemd naar het eerste stuk dat wij maken. Doelstelling van onze theatergroep is zoveel mogenlijk jongeren in aanraking laten komen met theater. De voorstelling richt zich op de laatste klassen van de HAVO en het VWO in
“Ondine”
Een toneelstuk gebasseerd op een Germaanse mythe ontstaan uit improvisaties.
Ondine is de naam van de theatergroep die ik in mei 2012 oprichtte. De theatergroep is vernoemd naar het eerste stuk dat wij maken. Doelstelling van onze theatergroep is zoveel mogenlijk jongeren in aanraking laten komen met theater. De voorstelling richt zich op de laatste klassen van de HAVO en het VWO in Amsterdam.
Sara Bergen en Kees van Wanrooij spelen ‘Ondine’. Met hen deel ik zowel de liefde voor mythelogische verhalen als de voorkeur voor theater ontstaan uit improvisatie.
Sara is onlangs afgestudeerd aan de Willem Nijholt Academie en Kees van Wanrooij is al jaren actief als verhalenverteller.
De Voorstelling
Ondine: “Dat oneindige, dat eeuwige oneindige. Alles zien groeien en weer zien doodgaan en dan komt er weer iets nieuws en dat gaat ook weer dood. Alles eindigt ergens of leeft ergens naar toe, maar jij nee, ik nee. Ik moet het allemaal overzien.”
Ondine gaat over; Het web waar je in verstikt raakt als je dingen doet, die tegen je natuur ingaan.
Ondine is een waternimf. De ‘geest’ van het water. Zij bezit een overweldigende schoonheid en is onsterfelijk. Ze koestert de wens het leven te ‘voelen’ en ervaren als een mens. Ze kan deze wens alleen in vervulling laten gaan, door een kind te krijgen van een man. Het onvermijdelijke gebeurd…Ondine verliest haar hart aan deze man.
Wat gebeurd er als je ruksichloos je wensen achterna jaagt? Ondine, ‘de geest’ van het water, misbruikt haar krachten om haar doel te bereiken. Ze overziet de consequenties van haar daden pas als ze niet meer terug kan. Verstrikt in haar eigen web ziet ze nog maar een uitweg….
Het project
Doelstelling van onze theatergroep is zoveel mogenlijk jongeren in aanraking laten komen met theater. We willen dit doel bereiken door, reclame te maken voor onze voorstelling. We spelen de eerste voorstelling op 5 mei in het Muiderpoorttheater in Amsterdam. Deze voorstelling is voor iedereen toegankelijk. We nodigen een aantal leerkrachten en leerlingen uit deze voorstelling gratis bij te wonen. We hopen te bereiken dat we het stuk kunnen gaan spelen bij hun op school.
Het stuk dat we spelen is gebasseerd op een Germaanse mythe. Het past binnen de lessen Klassieke Vorming en CKV.
De Donaties
Met de donaties kunnen wij; repetities bekostigen, zalen huren, kostuums aanschaffen en een theaterdecor realiseren dat gemakkelijk mee op reis te nemen is.
Nieuwste donaties

Iemand
14-04-2013 12:22hoi nicht! heel veel succes ermee! liefs van je nicht uit den haag!

Iemand
13-04-2013 17:50Steun van twee tantes

Gert-Jan van Groene
8-04-2013 16:35Ziet er goed uit! Gert-Jan en Amita