(Explanation in English at bottom of page) 2 Dubbelalbums tegelijk: 33 jaar werk van twee verschillende line-ups van dezelfde band, mét van allebei veel nieuw materiaal. Op vinyl, in keurige klaphoes. Dat is het doel en het slaagt met uw hulp. OVER YOGHURT Yoghurt is sinds 1986 een Haarlemse rockband.
Bij het eerste optreden, in 1988, won Yoghurt de publieksprijs, in het Patronaat, bij de Grote Prijs van
(Explanation in English at bottom of page)
2 Dubbelalbums tegelijk: 33 jaar werk van twee verschillende line-ups van dezelfde band, mét van allebei veel nieuw materiaal. Op vinyl, in keurige klaphoes. Dat is het doel en het slaagt met uw hulp.
OVER YOGHURT
Yoghurt is sinds 1986 een Haarlemse rockband.
Bij het eerste optreden, in 1988, won Yoghurt de publieksprijs, in het Patronaat, bij de Grote Prijs van Nederland (Yoghurt werd tot 5x toe door de organisatie verzocht deel te nemen aan die Grote Prijs, maar kwam vervolgens nimmer door de voorronde - Yoghurt deed verder in 1991 mee aan de Bananas Trofee, de voorloper van de Rob Acda Award, en werd daar tweede achter Beatcream).
Yoghurt speelde veel in Haarlem, de rest van Noord-Holland (ja ook Amsterdam) en Flevoland, en bracht in haar bestaan tot nog toe 6 democassettes en 3 albums-op-cd uit: 'Yadag' (1996), 'Afblijven!!' (1997) en 'Oh?' (2006). Al dat materiaal staat gratis downloadable in digitale vorm op de website (zie de link in de eerste alinea hierboven).
In 1995 vond er een bezettingswisseling plaats: drummer Nils Mühlenbruch en toetsenist Willem Bloem verlieten de band. Nils werd beeldend kunstenaar, Willem begon een geluidsstudio: The Flowerhouse (waar Yoghurt verder al haar werk opnam, totdat Willem die studio opdoekte).
OVER 'Y'
Toen Willem 'm opdoekte, vond-ie op een plank een onafgemaakt album van Yoghurt uit 1995, van de eerste formatie, dus nog met hem en Nils.
Hij pleurde daarvan de toetsenpartijen weg, verzon nieuwe, speelde die in, en belde toen Chielie om het verder enig ontbrekende, de zang, erop te komen zetten. Toen dat gebeurd was voegde hij er remasters aan toe van wat hij de beste nummers vond van eerdere demo's.
Zo ontstond 'Y': een dubbelelpee waarvan het eerste deel nooit uitgebracht materiaal van de oude formatie bevat en het tweede deel die remasters van eerder demowerk.
OVER 'KOCHFEST'
Gitarist Caspar Spilker schreef jarenlang nieuwe nummers en speelde die in zijn eigen thuisstudio in, inclusief voorlopige bas- en drumpartijen. En ook jarenlang legde hij die nummers op maandagen, bij zich thuis, voor aan de aan het eind van de ochtend langskomende Chielie, die er dan ter plekke een tekst en melodielijn bij schreef en die dezelfde dag nog inclusief achtergrondzangpartijen inzong, nog voordat Cas zijn kinderen van school ophaalde.
Toen dat klaar was lag er een dubbelelpee met nieuw materiaal voor Yoghurt. Het enige dat toen nog moest gebeuren was het vervangen van Caspar's voorlopige bas- en drumpartijen door 'echte' van bassist Victor Vos en Willem Pieter Barentz, die sinds 1995 de drummer van Yoghurt is.
Dat duurde lang, mede doordat Victor besloot een geheel nieuw instrument (Chapman stick/tapgitaar) te gaan bespelen en hij eerst moest verzinnen welke van de enorm veel mogelijkheden van dat apparaat hij voor deze nummers zou gebruiken.
Maar het raakte af. En toen lag er 'Kochfest'.
WAAROM CROWDFUNDEN?
Nu wil Yoghurt die twee dubbelalbums, 'Y' en 'Kochfest', op vinyl onder de mensen brengen. Vinyl, omdat we dat gaaf, geil en bet0r vinden. Maar er komt uiteraard een digitale versie bij.
Echter, vinyl is niet gratis. De minimaal te bestellen hoeveelheid van 100 exemplaren van 2 dubbelelpees (samen dus 200 exemplaren) op 180 grams vinyl (beste kwaliteit) uitbrengen in klaphoes kost een slordige 3600 euri. En die hebben we niet dus daarom gaan we crowdfunden.
Maar crowdfunding kost ook nog wat, en daarom hebben we 4000 euri nodig (en 250 voor de verzendkosten). Als het ons lukt die bij elkaar te brengen, lukt het ons te doen wat volgens ons nog niemand deed: 2 dubbelalbi tegelijk op vinyl de wereld inslingeren, met materiaal dat van 2 line-ups nieuw is en 33 jaar omspant.
Lijkt ons supervet.
Yoghurt op social media (volgen staat vrij!):
Yoghurt op Facebook: https://www.facebook.com/yoghurtpage/
Yoghurt op Twitter: https://twitter.com/yoghurtfm
IN ENGLISH
Yoghurt exists since 1986. In 1995 it underwent a change in line-up.
Now, Yoghurt wants to release 2 double-albums: 1 of the first line-up (different drummer and still present keyboardist), called 'Y', and 1 of the current line up, named 'Kochfest'.
Both albums have already been recorded, mixed and mastered, so we don't need any money for that.
But we do for pressing them onto vinyl for release.
So this is what we seek your help with. In return, you get those albums cheaper than you would after the crowdfunding period.

Nieuwste donaties

Ewald
31-12-2019 15:36Yoghurt is balaem voor de ..........

Een donateur
31-12-2019 12:09Maik van Raasdorp, via Chielie.

Jip
31-12-2019 11:30Haarlem is kunst, yoghurt is kunst