Steun mij bij het maken van mijn eerste expositie!
Hi! Ik ben Martine
In januari heb ik mijn eerste eigen expositie. Hoe ik bij die expositie ben gekomen? Nou, dat begon allemaal hier:
Het begin Wanneer ik vertel, mijn moeder is overleden, kan een gesprek ongemakkelijk worden. Of heb ik het idee dat iemand mij zielig vindt. Zielig ben ik niet, en praten over
Steun mij bij het maken van mijn eerste expositie!
Hi! Ik ben Martine
In januari heb ik mijn eerste eigen expositie. Hoe ik bij die expositie ben gekomen? Nou, dat begon allemaal hier:
Het begin
Wanneer ik vertel, mijn moeder is overleden, kan een gesprek ongemakkelijk worden. Of heb ik het idee dat iemand mij zielig vindt. Zielig ben ik niet, en praten over mijn moeder wil ik niet ongemakkelijk vinden. Vaak begin of begon ik er dus ook niet over. Terwijl het voor mij juist zo fijn en goed is om over haar te praten. Zeker ook toen ik jonger was. Misschien hebben meer mensen dat? En, waarom vinden we het ongemakkelijk om hierover te praten?
Mijn moeder was kunstenaar, ze schilderde. Ik wilde iets met haar kunst doen. Wat ik wilde, dat wist ik nog niet precies. Eind 2018 kwam het idee om doeken te maken gebaseerd op haar kunstwerken. Net iets daarna ontmoette ik Nadine en Desiree. Nadine maakt prachtige analoge foto's en Desiree is geweldig met haar en make-up. Ik heb hen gevraagd of ze mij wilde helpen met het project, en een tijdje later was de shoot een feit!
In de periode rondom de shoot, praatte ik veel over het project met vrienden en familie. Tijdens deze gesprekken kwam ik er steeds meer achter dat meer mensen het soms lastig vinden om over rouw en verlies te praten. Zowel degene die iemand verloren is, als de vriend of vriendin van diegene.
Het is een project dat begonnen is vanuit mijn eigen passie en het gevoel dat ik iets voor mijn moeder wilde doen. Maar gaandeweg kwam ik er achter dat het meer is...

Rouw en verlies bespreekbaar maken
Omdat meer mensen het lastig vinden om te praten over rouw en verlies, was het voor mij duidelijk: ik moest niet de enige zijn die op de foto zou gaan. En dus heb ik zes anderen gevraagd om ook hun verhaal te delen en op de foto te gaan. Zodat de expositie verschillende verhalen laat zien.
Voor het project heb ik een prachtige expositieruimte gevonden in het centrum van Den Haag bij ANNA Vastgoed & Cultuur. Hierdoor heb ik ruimte om mijn werk tentoon te stellen. De tentoonstelling zal een combinatie zijn van de schilderijen die mijn moeder heeft gemaakt, de doeken die ik van haar kunst heb gemaakt en de foto's die ik met fotografe Nadine Maaraba en haar & makeup artiest Desiree Schouten heb gemaakt.

Het doel bereiken
Ik ben zelf al een hele tijd aan het werken aan dit project. Zo begon het eerste idee voor het project al zo'n 7 jaar geleden. In 2019 hebben we de eerste foto's gemaakt. Nu ben ik bijna zover om de resultaten te laten zien!
Met het maken van de expositie hoop ik dat ik op een positieve manier kan bijdragen aan het openen van het gesprek over rouw en verlies. En bovenal, dat we stilstaan bij de mensen die we missen én bij de mensen die in ons leven zijn.
Daarvoor heb ik wel nog jouw hulp nodig. Namelijk bij het betalen van de locatie van de expositie, de prints van de foto's, de lijsten voor de schilderijen en de kosten die zijn gemaakt voor de shoots. Wil je me hierbij helpen? In ruil hiervoor kun je kiezen voor één van de tegenprestaties, zonder tegenprestatie doneren kan natuurlijk ook.
En wie weet zien we elkaar dan in januari bij mijn eerste expositie!
Wil je meer weten en op de hoogte blijven? Neem dan een kijkje op mijn Facebook, Instagram of website #nooitvergeten
Nieuwste donaties

Saskia Klos
22-11-2020 14:42Prachtig project en herkenbaar verhaal....

Een donateur
21-11-2020 12:18Omdat ik Martine een warm hart wil toedragen voor haar project. Respect!

Beau
20-11-2020 10:08Go Martine!