Landkunst in het Dal van de Kleine Beerze
Boeren en burgers, natuurlijk samen! Dat is de slogan van Landcoöperatie Dal van de Kleine Beerze. Een coöperatie van boeren, burgers en ondernemers waarbij we verantwoordelijkheid nemen over de ontwikkeling van onze eigen leefomgeving!
Wij zetten daarbij Landkunst in om in co-creatie kunstobjecten te ontwikkelen die de thematiek rondom bodem, water, landbouw, natuur en mens te
Landkunst in het Dal van de Kleine Beerze
Boeren en burgers, natuurlijk samen! Dat is de slogan van Landcoöperatie Dal van de Kleine Beerze. Een coöperatie van boeren, burgers en ondernemers waarbij we verantwoordelijkheid nemen over de ontwikkeling van onze eigen leefomgeving!
Wij zetten daarbij Landkunst in om in co-creatie kunstobjecten te ontwikkelen die de thematiek rondom bodem, water, landbouw, natuur en mens te verbeelden en de dialoog verder op gang brengen. En we vragen jou om hier aan mee te helpen!
Om de genoemde thematiek te versterken plaatsen we 5 Landkunst objecten in het gebied die in co-creatie worden ontwikkeld met boeren, burgers en andere gebiedspartijen. Samen met een kunstenaar ontwikkelen we rondom een bepaald thema een kunstobject dat permanent in het veld wordt ten toon gesteld. Door het opzetten van een crowdfunding campagne vragen we jou om mee te helpen dit landkunstproject voor elkaar te krijgen zodat er in de zomer van 2020 langs de 5 kunstobjecten gefietst en gewandeld kan worden en je op een interactieve manier achtergrondinformatie krijgt over het kunstwerk en de thematiek van dit mooie beekdal.
De kunstenaars zijn Timm Donke, Rebecca Oevermann, René van Oploo, Iris Hofland en Tom L'Istelle. Om alvast een tipje van de sluier op te lichten; Timm bouwt een mini-museum (de Kamer van de Kleine Beerze), Rebecca een vogelkijkhut vanuit het perspectief van de Kieviet en Iris visualiseert de beek door de decennia heen op RVS. Dit najaar op 2 november worden de kunstwerken van Timm en René onthuld. De overigen in het voorjaar van 2020.

Waarom crowdfunding?
Er zijn al veel partijen betrokken bij de revitalisering van het beekdal: de betrokken gemeenten Oirschot en Eersel, Provincie Noord-Brabant, Het Brabants Landschap, Waterschap de Dommel, ZLTO en vertegenwoordigers van onderwijs en ondernemers in het gebied. Ze omarmen het initiatief van de Landcoöperatie om Landkunst in te zetten en daarmee de thema’s die in het gebied spelen kracht bij te zetten en de dialoog verder op gang te brengen. Diverse genoemde partijen hebben al een financiële bijdrage geleverd. Om de begroting helemaal rond te krijgen en daadwerkelijk alle 5 objecten en de bijbehorende thema’s te realiseren is deze crowdfunding campagne opgezet.
We doen daarbij een beroep op jou en vragen we je om dit initiatief een warm hart toe te dragen en een steentje bij te dragen.
Waarom juist nu doneren?
De eerste kunstenaars zijn inmiddels gestart met hun co-creatie sessies met de omgeving. Hun vorderingen zijn te volgen via www.dalvandekleinebeerze.nl. De onthulling van twee kunstobjecten zal al dit najaar gaan plaatsvinden. Rondom deze gebeurtenis willen we ook de start van andere objecten definitief verzekeren door uw bijdrage.
Je krijgt er een mooie tegenprestatie van de kunstenaars of boeren voor terug en fietst of wandelt te zijner tijd door het beekdal om de objecten te bewonderen waar je aan hebt bijgedragen. Op de langere termijn verrijst een vitale duurzame omgeving waar het goed toeven is.

De organisatie
Wij, De Landcoöperatie Dal van de Kleine Beerze, zijn een burgerinitiatief waarin boeren, burgers en ondernemers werken aan een robuuste duurzame leefomgeving. Leden van de Landcoöperatie kopen grond aan, verpachten deze aan boeren uit de omgeving die een juiste balans zoeken naar een robuuste, duurzame bedrijfsvoering en aandacht voor de natuur en de omgeving. Dit uit zich in maatregelen die worden getroffen om bodem- en waterkwaliteit te verbeteren,biodiversiteit te versterken en het landschap te verfraaien. Zo valt het grote aantal bloeiende akkerranden op in het beekdal en organiseren we regelmatig dialoogsessies tussen boer en burger bij de boer op het erf.
Nieuwste donaties

Wout van Hoof
11-11-2019 12:10Het is een interessant project om mensen bekend te maken met de streek waar de Landcoöperatie Dal van de Kleine Beerze actief is.

Een donateur
6-11-2019 20:46Een trouwe donateur maakte me er op attent en haar stel ik nooit teleur.

Jan en Agnes
2-11-2019 12:15Ik steun de ideeën erachter voor 100%.