Boek: Wegwijzer voor nabestaanden, Erven, verdelen en opruimen zonder gedonder. Want....... je bent nog niet klaar na de uitvaart!
Jouw hulp is nodig Ik wil een nieuw boek maken over wat er moet gebeuren NA een uitvaart. Met jouw steun kunnen wij de helft van de productiekosten betalen, de drukker en mogelijk de vormgever en illustrator. Zo kunnen we (Uitgeverij Genoeg en ik) het boek volstrekt
Boek: Wegwijzer voor nabestaanden, Erven, verdelen en opruimen zonder gedonder. Want....... je bent nog niet klaar na de uitvaart!
Jouw hulp is nodig
Ik wil een nieuw boek maken over wat er moet gebeuren NA een uitvaart. Met jouw steun kunnen wij de helft van de productiekosten betalen, de drukker en mogelijk de vormgever en illustrator. Zo kunnen we (Uitgeverij Genoeg en ik) het boek volstrekt onafhankelijk houden. Wil je me helpen? Je krijgt het boek dan in ruil. Of afhankelijk van wat jij kiest een andere tegenprestatie. Alvast veel dank!

Sommigen kennen mij, Marieke Henselmans als 'bespaarkoningin', of als columnist van Genoeg magazine of van mijn financiële rubriek in Zin Magazine of uit het Financieele Dagblad. Óf van mijn laatste boek ‘Laat je niet kisten door de commercie,’ over de liefdevolle en betaalbare uitvaart, waar ik hier met veel succes voor heb gecrowdfund. Dat boek heeft zoveel teweeg gebracht! Ik word gevraagd voor lezingen en zelfs om in de Tweede Kamer als expert te komen vertellen over valkuilen in de uitvaartbranche.

Waarom nog een boek
Inmiddels ben ik er achter dat het na de uitvaart nog totaal niet klaar is. Er moeten geldzaken geregeld en mogelijk komt er een erfenis, er moet een huis leeg en opgeruimd, abonnementen en contracten opgezegd. Rond de uitvaart hadden we nog hulp van de uitvaartondernemer. Na de uitvaart gaan we op goed geluk aan de slag. En daar kan gemeen veel bij mis gaan. In de haast kun je kostbare en onherstelbare fouten maken. En net als bij de uitvaart lopen we ieder voor zich het wiel opnieuw uit te vinden. Had je bepaalde dingen maar eerder geweten.
Wegwijzer voor nabestaanden
Hoe zorg je dat je een erfenis niet onbedoeld aanvaard, zodat je misschien een schuld erft? Wanneer wordt de geblokkeerde rekening van de overledene weer vrijgegeven? Wat is het best: het huis snel ontruimen met wat hulptroepen, of rustig alles uitzoeken? Wie heeft het meeste recht op bepaalde spullen? Degene die het meeste mantelzorg heeft verleend, degene die het geld of de spullen het best kan gebruiken of wat? Door deze onduidelijkheden en verwarrende gevoelens is er grote kans op ruzie in de familie. Mijn nieuwe boek wordt een echte wegwijzer.

Praktische handvatten
Ik geef in mijn nieuwe boek informatie over de mogelijkheden, alternatieven en de kosten van het afhandelen van een overlijden. Welke documenten zijn nodig, móet je naar de notaris, of kan je bepaalde dingen makkelijk en voordeliger zelf? Wat als je van alles wilt bewaren maar geen plaats hebt? Het boek heeft veel checklisten en ook veel ervaringsverhalen, zowel positief (dus inspirerend) als negatief (dus een waarschuwing). Het boek kan je helpen beter geïnformeerd je eigen keuzes te maken en hopelijk ruzie in de familie te voorkomen.
Jouw hulp is nodig
Met jouw steun kunnen wij de helft van de productiekosten betalen, de drukker en mogelijk de vormgever en illustrator. Zo kunnen we het boek volstrekt onafhankelijk houden. Wil je me helpen? Je krijgt het boek dan in ruil, of afhankelijk van wat jij kiest, een andere tegenprestatie. Alvast veel dank!

Nieuwste donaties

Anne Marie
27-06-2019 15:39Boeken van Marieke Henselmans zijn altijd prettig en nuttig om te lezen!

Monique Branse
27-06-2019 12:34Er is veel enthousiasme om samen met de partners van het landelijk platform JouwLaatsteLevensfase lezingen met Marieke te organiseren.

Een donateur
25-06-2019 18:28het lijkt me een nuttig boek, en ik ben fan van Marieke Henselmans, zij kan altijd alles zo goed verwoorden zonder dat het zwaar wordt.