Ik ben uitgenodigd om mijn duurzame collectie te tonen op NEONYT tijdens Berlijn Fashion Week. NEONYT is het grootste duurzame platform van Europa. Om mijn droom te kunnen verwezenlijken heb ik jullie hulp dan ook echt heel hard nodig.
WAAROM [VERVUILENDE INDUSTRIE] Ik bots tegen de huidige manier van produceren in de kleding industrie. Daarom vind ik dat er drastische maatregelen getroffen moeten worden. De kleding industrie is
Ik ben uitgenodigd om mijn duurzame collectie te tonen op NEONYT tijdens Berlijn Fashion Week. NEONYT is het grootste duurzame platform van Europa. Om mijn droom te kunnen verwezenlijken heb ik jullie hulp dan ook echt heel hard nodig.

WAAROM [VERVUILENDE INDUSTRIE]
Ik bots tegen de huidige manier van produceren in de kleding industrie. Daarom vind ik dat er drastische maatregelen getroffen moeten worden. De kleding industrie is de een na grootse vervuiler van de wereld. De natuur wordt daardoor enorm belast. Wij vergeten dat wij een onderdeel uitmaken van die natuur. Wijmoeten dat juist koesteren. Wij zijn geen heersers over haar. Wij zijn juist bijhaar op visite. Met deze visie wil ik graag mijzelf presenteren tijdens de BerlinFashion Week en wel bij NEONYT, een wereldwijd Platform voor mode, duurzaamheid en innovatie.

HOE [EERLIJK]
Ik produceer zoveel mogelijk lokaal zodat de lijnen kort zijn. Op die manier kan ik er voor zorgen dat de productie onder eerlijke omstandigheden gebeurd. Iedereen die aan het vervaardigen van de kledingstukken mee hebben geholpen mogen hun stem laten horen. Zo kunnen ze op onze blogs hun werkervaring delen. 4x per jaar vragen we hoe het met hen gaat en wat er verbeterd kan worden in onze bedrijfscultuur. Zo komt er ook een pagina op de website onder het kopje “MADE” te staan wie er aan de producten hebben meegeholpen. Er staat eenfoto erbij en eventuele contact gegevens. Ik wil nog verder gaan met de transparantie door zoveel mogelijk te laten zien waar de grondstoffen vandaan komen.
Daarnaast is mijn doel om de milieubelasting zo laag mogelijk te houden. Hierbij moet je denken aan: alleen op aanvraag produceren, statiegeld op de kleding en zo min mogelijk afval produceren. Ik werk zoveel mogelijk met gerecycled materiaal en natuurlijke grondstoffen in samenwerking met Textielstad Enschede. De ontwerpen zijn gericht op minimale afval. Met de rest afval wil ik accessoires of beewraps maken die door medewerkers van de sociale werkplaats worden gemaakt.
Van tevoren stel ik mij zelfde vraag welk impact dit heeft op mens, dier of natuur om zo een goede overweging te kunnen maken. Ik test ook alle stoffen van tevoren, want mijn ontwerpen moeten fijn zitten, lang mee kunnen gaan en een goede pasvorm hebben. Duurzaamheid staat voor mij ook in het teken hoe lang een product mee kan. Vanuit een basiscollectie borduur ik elk jaar verder voort naar een nieuwe collectie.
Daarnaast willen wij 1x per jaar 2 schapen volgen genaamd Annie & Willem. Je kan ze in hun leefomgeving volgen met wat ze eten, drinken en bewegen. Wanneer ze geschoren worden maken wij daarvan verkoopbare collector items. De koper kan een meet and greet krijgen met Annie & Willem

WAT [DUURZAME KLEDING]
Zoals gezegd, wil ik graag tijdens Berlijn Fashion Week een goede basis collectie neerzetten bij NEONYT. NEONYT is een wereldwijd platform voor mode, duurzaamheid en innovatie. Dit is mijn kans om mijzelf zo goed mogelijk te kunnen presenteren en als bedrijf te groeien.
Daarnaast wil ik graag de stap zetten om nog een breder publiek te bereiken en nieuwe winkelketens te generen. Zodat duurzame kleding voor iedereen bereikbaar wordt.
Juist hiervoor heb ik jullie hulp hard nodig, omdat ik mijzelf kan presenteren tijdens NEONYT in Berlijn.Hierbij moet je denken aan het aanschaf van de stoffen om de kleding te maken ende kosten van de huur van een stand op de beurs. De reis- en verblijfkosten neem ik voor eigen rekening.
Nieuwste donaties

onthechten
6-05-2019 15:39het is nooit te vroeg je droom waar te maken

A. Hemmink
5-05-2019 18:49Textiel heeft veel voor Twente betekend ! Mooi was dat niet. Hopelijk komt dit terug maar dan onder betere en innovatieve omstandigheden.

Een donateur
4-05-2019 08:28Succes Danya met dit mooie initiatief om de vervuilende kledingindustrie een halt toe te roepen. Goed bezig en succes in Berlijn!!!