Samenvatting Waar stopt mijn huid en begint de huid van een ander? Wanneer komt iemand te dichtbij of geef ik mijzelf te veel over aan de ander?
TOUCH is een muzikale horrorfilm over het verlangen en de angst om je eigen identiteit te verliezen. Ons hoofdpersonage is opzoek naar nabijheid van een ander maar hoe dichter iemand in zijn persoonlijk leven komt, hoe groter zijn angst wordt. Waar
Samenvatting
Waar stopt mijn huid en begint de huid van een ander? Wanneer komt iemand te dichtbij of geef ik mijzelf te veel over aan de ander?
TOUCH is een muzikale horrorfilm over het verlangen en de angst om je eigen identiteit te verliezen. Ons hoofdpersonage is opzoek naar nabijheid van een ander maar hoe dichter iemand in zijn persoonlijk leven komt, hoe groter zijn angst wordt. Waar ligt de balans en hoe kun je jouw eigen autonomie bewaren in relatie tot die van de ander?
Met TOUCH rond multi-disciplinair kunstenaar Robin Coops een onderzoek af aan de filmacademie in Amsterdam, met de zoektocht naar de angst en het verlangen de controle te verliezen. Om het project te kunnen realiseren hebben wij echter jouw steun nodig! Bouw jij mee aan de wereld van TOUCH?

Onderzoek
In het ontwikkelen van grotere of langdurige projecten ligt het gevaar op de loer vast te raken in voorbedachte ideeën, waardoor je een slaaf kan worden van je eigen concept. We zijn voortdurend opzoek naar het eindresultaat waardoor de weg hier naartoe kan worden ondergesneeuwd. Door ruimte in te bouwen voor het onverwachte en niet het eindresultaat al compleet vast te leggen, kunnen er nieuwe ideeën ontstaan en kan het werk boven zichzelf uitstijgen. Het werk wordt minder hermetisch en laat ruimte voor het onderbewuste of de rauwe randjes die het werk juist authentiek maken.
Dit betekent niet dat je zomaar iets gaat doen. Een goede jazz-muzikant gaat ook niet in het wilde weg improviseren. Er zijn heldere omlijningen nodig een goede improvisatie te laten plaatsvinden.
In TOUCH is één van deze omlijningen de aankleding van de set.
Voor de film willen we een doka bouwen, een plek waar analoog foto’s worden ontwikkeld. Deze plek vormt de gedachtewereld van ons hoofdpersonage en moet voor de crew op de set een speeltuin worden waar zelfs tijdens de draaidagen nog in het moment aanpassingen gemaakt kunnen worden. We willen dat de ruimte een eigen surrealistische uitstraling krijgt en om dit te kunnen realiseren moeten we deze ruimte gaan vormgeven en bouwen. Hiervoor hebben we jouw hulp nodig, want met deze bouw zijn ook kosten gemoeid!

Het team
TOUCH zal in maart worden opgenomen waarna de premiere zal plaats vinden begin Juli in het Eye filmmuseum te Amsterdam. We werken hiernaar toe met een prachtig team waaronder: Joris Bulstra (d.o.p.), Maze de Boer, (art-director), Martijn Kramp (kostuums), Rolf te Booij(special make-up), Guus Borsboom (visagie), Alessio Reedijk(choreograaf), Henry Vega (componist), Andrea van Bussel en Kristina Daurova (productie).
De personages worden gespeeld door Maarten Heijnens, Fons Dhossche en verschillende studenten van de dansacademie in Amsterdam. Het is een mix van jonge en gevestigde makers die samen hun tanden zetten in dit avontuur.
TOUCH is een experiment. Het proces is onderdeel van de film en zal daarom ook uitvoerig geregistreerd worden. Het werk kan echter alleen worden uitgevoerd als meerdere mensen het project een kans geven. Er is een team voor nodig dat vertrouwen geeft. We vragen jullie daarom het niet weten te omarmen en samen te investeren in het bouwen van een ruimte waar improvisatie mogelijk is. Voeg je bij ons team en bouw mee aan een filmset, een wereld, een onbekende ruimte waar nieuwe ideeën kunnen ontstaan!

Robin Coops
Robin Coops studeerde aan de regieopleiding van de Toneelacademie in Maastricht, waar hij zich richtte op opera en muziektheater. Hij liep stages bij o.a. de Nationale Opera en Toneelgroep Amsterdam waarna hij een master volgde op het conservatorium in Den Haag richting muziektheater en compositie. Hier richtte hij de M31 Foundation op waaronder hij producties produceerde en regisseerde zoals het multidisciplinaire project Disconnect en de opera ‘Der Kaiser von Atlantis’ i.s.m. de Reisopera en het New European Ensemble. Robin maakte muziekfilms voor muziekensembles als het Ragazze Kwartet en het Stargaze Ensemble. Hij werkte ondermeer voor theatergroepen als Oorkaan en Holland Opera. Naast zijn werk als regisseur is Robin zanger/pianist van de bands Human 2.0 en CHAOS.

Nieuwste donaties

Mirelle Zwetsloot
4-03-2019 16:33Robin Coops is een bijzondere kunstenaar!

Pepijn Blom
25-02-2019 20:04Cultuur en ontwikkelingen daarin zijn belangrijk en verdient het om ondersteund te worden!

Nynke van den Bergh
25-02-2019 11:00interessant en belangrijk onderzoek van een leuke maker!