Tienertalent en vliegende cello uit Moskou
Jong goud - Jong toptalent uit Nederland en Rusland laten samenspelen: dat organiseren we op ons festival. Dit jaar werken tienermusici samen aan Tsjajkovski’s Notenkraker. Leerlingen van de Gnessin muziekschool (Moskou) en Nederlandse talenten voeren het sprookje vlak voor kerst uit in de Amstelkerk, met Frank Groothof als verteller. Feest voor de musici en publiek. Bij

Tienertalent en vliegende cello uit Moskou
Jong goud - Jong toptalent uit Nederland en Rusland laten samenspelen: dat organiseren we op ons festival. Dit jaar werken tienermusici samen aan Tsjajkovski’s Notenkraker. Leerlingen van de Gnessin muziekschool (Moskou) en Nederlandse talenten voeren het sprookje vlak voor kerst uit in de Amstelkerk, met Frank Groothof als verteller. Feest voor de musici en publiek.
Bij zo'n uitwisseling komt veel kijken (tolken, logeren etc). Wij vragen je bijdrage voor het huren van instrumenten/oefenruimtes en voor de reis-/ verblijfkosten van de 5 Gnessin-kinderen plus hun dirigent.
Ouder goud - Dan het roemrijke Borodin Kwartet, bijna 75 jaar jong. Hoewel de originele bezetting er niet meer is, had de huidige altviolist Igor Naidim het geluk dat hij wel door hen is opgeleid. De eerste garde (met cellist Rostropovich) studeerde als eerste met Sjostakovitsj zijn strijkkwartetten in. Volume en samenklank van het kwartet heten wel 'symfonisch': als één instrument. Voor wie ze niet kent: een nieuw geluid.
We vragen je hulp voor kosten van verblijf en de meereizende cello, die niet in het bagageruim mag en dus een eigen vliegticket nodig heeft.
Waarom Winteravonden aan de Amstel?
Festival Winteravonden bestaat sinds het Nederland-Ruslandjaar 2013. Het brengt ons sindsdien veel moois van de Russische cultuur, op sfeervolle locaties zoals Hermitage Amsterdam. Zo haalt het festival ook de historische banden tussen Rusland en Nederland aan. Dankzij 5 geslaagde edities is Winteravonden a/d Amstel uitgegroeid tot een factor in het Amsterdamse culturele leven, met bijna 2.300 bezoekers in 2017.
Winteravonden 2018: 15-22 december
Winteravonden a/d Amstel 2018 is van 15 t/m 22 december, op 4 locaties: de Hermitage, Amstelkerk, Uilenburgersjoel en Muziekgebouw aan ’t IJ. Je bent van harte welkom!

Nieuwste donaties

P. Ouwendijk
20-12-2018 11:09Mooi initiatief, winteravonden aan de Amstel!

Een donateur
14-12-2018 11:58Ik vind het belangrijk jonge mensen te steunen bij hun culturele ontplooing

Tatiana Chevtchouk
12-12-2018 18:56Ik vind het geweldig dat prachtige oude Russische tradities ook in Nederland kunnen voortleven! Heel veel succes met dit mooie festival!