Children of the Mexican prison
Mijn doel is om eind november drie verschillende vrouwen gevangenissen te bezoeken. In het Mexicaanse gevangenis stelsel is de situatie zo dat de kinderen die worden geboren wanneer hun moeder in de gevangenis zit daar blijven tot hun 6de jaar. Echter hebben de moeders de keus om de kinderen af te staan maar je kan je voorstellen dat dit een hele pijnlijke situatie is die
Children of the Mexican prison
Mijn doel is om eind november drie verschillende vrouwen gevangenissen te bezoeken. In het Mexicaanse gevangenis stelsel is de situatie zo dat de kinderen die worden geboren wanneer hun moeder in de gevangenis zit daar blijven tot hun 6de jaar. Echter hebben de moeders de keus om de kinderen af te staan maar je kan je voorstellen dat dit een hele pijnlijke situatie is die niet heel vaak voorkomt. Met dit project wil ik het verhaal van de moeders in beeld brengen en een genuanceerd beeld maken, dit in tegenstelling wat we vaak in de media zien. Daarnaast wil ik de wrange situatie aankaarten hoe deze kinderen opgroeien en met een valse start beginnen aan hun leven. Hier heb ik jullie hulp bij nodig! Ben jij het met me eens om de kinderen van de Mexicaanse gevangenis een stem te geven door dit project te steunen? Dan kan je doneren zodat dit project ook daadwerkelijk plaats vindt. Alvast bedankt!
See English version below.
Voordat dat ik verder vertel zal ik me eerst even voorstellen, ik ben Alice, woonachtig in Arnhem. Mijn fotografie is alles voor me hierdoor kan ik verhalen vertellen van mensen of situaties die anders niet genuanceerd in beeld komen. Het doet me enorm veel als mensen zich openstellen om mij toegang te geven tot hun wereld.
Tegenprestaties.
Omdat ik heel dankbaar ben dat ik donaties ontvang wil graag iets terug doen. Na dat ik de fotoserie heb gemaakt en bewerkt zal er ook een fotoboek komen dat ik zelf ga uitbrengen. Deze kan je ontvangen vanaf 250,-. Ook voor kleinere bedragen zijn er tegen prestaties zoals een Fine-art print, vermelding van je naam of logo in het fotoboek of uitnodiging voor de expositie medio 2019. Bekijk hiernaast alle overige tegen prestaties.






Concept
Zoals ik in het begin al zei is het doel van deze reis het in beeld brengen van de gevangen baby’s en kinderen van de Mexicaanse vrouwengevangenissen. Veelal komen tieners en vrouwen zwanger in de gevangenis terecht. In Mexico is het zo dat de kinderen tot hun 6de jaar bij hun moeders wonen in een cel met andere moeders. Op hu 6de levensjaar zijn ze verplicht de gevangenis te verlaten wat een vreselijke situatie is voor zowel kind als moeder. Deze kinderen zien vaak dan pas een leven, een straat, een hond en een vibrerende stad als Mexico-stad.
Met dit in gedachte wil ik hun verhaal in kaart de brengen door middel van een artistieke documentatie te maken onder begeleiden van de organisatie Reinserta. Hoe is dat wil doen lees je hieronder.
Omdat ik nog geen beeld materiaal heb zie je hieronder een greep uit fotografie.
Criminaliteit & Mexico
Het is geen geheim dat de Mexicaanse gevangenisstelsel geen schoonheid prijs verdiend. Het grootste probleem is dat ruim 50% van de vrijgekomen gevangen keren vrijwel direct terug in hun criminele organisaties waar vrouwen en kinderen de grootste slachtoffers van worden.
Voor de serie Children of the Mexican Prison ga ik samenwerken met de organisatie REINSERTA. Deze organisatie biedt hulp en ontwikkeling voor de vrouwen en vooral de kinderen. Je kan dan denken aan educatie en ontwikkelen van social skills voor de kinderen en training voor de vrouwen om een andere levensstijl te ontwikkelen.
De eigenaresse van Reinserta, Saskia Ñino de Rivera zal me twee weken begeleiden in de verschillende gevangenissen, daarnaast gaan we ook een weeshuis bezoeken voor kinderen die uit de gevangenis moesten maar geen opvang konden krijgen van familie en bekende.Het traject van een zwangere vrouwe tot de weeshuizen/familie opvang vindt ik interessant. Mijn doel hierin is dat er een genuanceerder beeld komt van de vrouwen gevangenissen in Mexico.
FOTOBOEK, naast deze serie ga ik ook zelf een boek uitbrengen.
Nog meer weten? Bekijk mijn website:
www.alicedekruijs.com
English explanation
My goal for this crowd funding? To photograph and visually tell the story of the Mexican female prisons where it is by law decided that all female prisoners that are pregnant often raise their children in prison until they reach their 6th age.
Before I go on explaining this project I will introduce myself. I'm Alice, a conceptual photographer from The Netherlands. My work as a photographer is meaning the world to me. I can express myself through the camera and can tell the stories of people who aren't able to tell them by themselves.
Through this project I would love to tell their life story and in contrary to the mainstream image we have of the Mexican prison I want to show my viewers a more subtle image and give them an inside of the Mexican prison system. During my stay in Mexico I will be accompanied by Saskia Ñino de Rivera who is the founder of organisation Reinserta. Together with her team she is working every day to educate the children and women to develop their skills to work for a more prosperous future.
Crowdfunding
I would love to make an artistic documentary to show my viewers the ups and downs of the mothers in the Mexican prison. To be able to do that I need some support. The result of the crowd funding will be used to buy a ticket to Mexico-city. After this exciting project I will develop a photo book with the stories of the women and their children. I will publish this book myself and will also be used for promotion to develop the program of Reinserta even more.
So, if you are interested in this project you can donate at the top of this page.
I would be such an honour to be able to fulfil this project.

Contact
Heb je andere vragen neem gerust contact op via [email protected]
Tevens kunnen jullie mijn werk volgen via social media:
Instagram: @alicedekruijsofficial
Facebook: Alice de Kruijs Photography


Nieuwste donaties

Een donateur
15-09-2018 13:10Ik vind dat er veel meer aandacht en zorg mag zijn voor kinderen die opgroeien, zeker als dat in een gevangenis is. Goed initiatief!

Kiley and Ben Ruggiero
10-09-2018 23:50You’re amazing, Alice! Keep doing what you’re doing! Love you xo

Claudine
31-08-2018 12:35. Ik hoop dat we wat kunnen betekenen voor de kinderen in de gevangenissen in Mexico. Goed dat dit nu via kunst in de belangstelling komt.