CD Wrijving Marij & Kornelis
Ons verhaal Marij &Kornelis willen de nummers van hun laatste voorstelling ‘Wrijving, zonder wrijving geen glans’ gaan opnemen. Een grote wens is om een mooi album te laten mixen, masteren en persen met een boekje erbij met foto’s van de voorstelling maar vooral met de teksten van de liedjes.
Na de voorstelling komt vaak
CD Wrijving Marij & Kornelis
Ons verhaal
Marij &Kornelis willen de nummers van hun laatste voorstelling ‘Wrijving, zonder wrijving geen glans’ gaan opnemen. Een grote wens is om een mooi album te laten mixen, masteren en persen met een boekje erbij met foto’s van de voorstelling maar vooral met de teksten van de liedjes.
Na de voorstelling komt vaak de vraag naar een blijvend aandenken en naar de mogelijkheid om thuis of in de auto de voorstelling nog eens in stukjes te kunnen herbeleven. Heel graag duiken wij daarvoor nogmaals de studio in!
Maar dat kost geld, en zonder crowdfunding kan deze wens niet in vervulling gaan!
Samen met verschillende muzikanten hebben Kornelis en Marij al eerder CD’s opgenomen, de laatste CD ‘Door de straten’ kwam ook m.b.v. Crowfunding; bkkc en Voordekunst tot stand.
Wie zijn wij?
Zangeres Marij van den Boom en gitarist Kornelis Lievense hebben allebei in een ander deel van het land gelijktijdig het Conservatorium gedaan, waarna ze elkaar op een podium ontmoetten. Daar ontstond een goede samenwerking. Die was niet zonder ‘Wrijving’, maar dat leidt dan weer tot genoeg inspiratie voor nieuwe liedjes.
Naast samen muziek maken, zijn ze gaan schrijven en theater gaan maken. ‘Wrijving’ is hun vijfde gezamenlijke voorstelling. Maar deze keer staan ze voor het eerst als duo op het podium; Marij & Kornelis.

Waar komt de muziek vandaan?
Deze muziek is geschreven voor de voorstelling 'Wrijving' van Marij & Kornelis. Het zijn Nederlandstalige liedjes van puur en integer tot hilarisch. Alle liedjes zijn geschreven door Marij & Kornelis.
Waarover gaan de liedjes, waarover gaat de voorstelling?
In november 2017 vond de première van de avondvullende voorstelling 'Wrijving' (zonder wrijving geen glans) plaats in een uitverkocht Theater de Lievekamp in Oss.
Een muzikaal cabaretprogramma vol humor, ontroering maar vooral een feest van herkenning.
De input van een man en van een vrouw, leidt dat tot inspirerende inzichten, mooie momenten of toch vooral tot nog meer wrijving? Het thema is onuitputtelijk, komen mannen van Mars en vrouwen van Venus? Waar komen de kinderen dan vandaan? Een voorstelling vol liedjes over schaamte, spijt, onbegrip, seks, liefde en veel verwarring.
Wat gaan we doen met het geld van de Crowdfunding?
Een studio huren kost geld, best veel geld. En natuurlijk duiken Marij & Kornelis zélf de studio in, maar er worden ook andere muzikanten uitgenodigd. Iemand maak een boekje, en de cd moet gemixt, gemasterd en geperst. Daarvoor is deze crowdfunding, daarvoor is het geld nodig. Dus doe mee, maak deze CD samen met ons mogelijk!
Wrijving ook eens live meemaken?
Marij & Kornelis spelen dit voorjaar 2018 een deel van deze avondvullende voorstelling op theaterfestivals (Fringe Delft 1, 2, 3, 8, 9 juni, Valkhof Theater Avenue Nijmegen 22 en 24 juni, Femme Fatale Festival Hoessebosch Berghem 1 juli) en op verschillende evenementen.
Vanaf september spelen ze weer in diverse theaters en ‘huiskamers’.
Zie speellijst; http://marijvdboom.nl/events/lijst/

Het is niet alleen leuk om mee te maken als publiek en heerlijk om nog eens na te luisteren op CD (straks). Maar Marij en Kornelis vinden het ook heerlijk om te doen, en dat kan je zien en horen! Logisch eigenlijk want; Zonder wrijving geen glans!
En… zonder Crowdfunding geen CD, dus we hebben jouw hulp echt nodig!
Voor een sneak preview van de liedjes: https://www.youtube.com/watch?v=wKEq3HV1TJ4
Uit de dagbladen:
Brabants Dagblad “Van den Boom verstaat de kunst om wat haar zelf bezighoudt, over te brengen in mimiek en gebaar, maar vooral met haar stem. Schijnbaar moeiteloos maakt zij ingewikkelde melodische wendingen, schakelt ze van hoog naar laag en van volumineus naar minimaal. Van easy listening naar totaal-expressief”
De Gelderlander “Van den Boom intrigeert door pakkende luisterliedjes en recht voor zijn raap teksten die rechtstreeks uit haar vrouwenhart komen. Ze toont hierbij haar zangkwaliteiten en acteertalent, waarbij een prachtig sprekende lichaamstaal opvalt”
Wil je meer weten over ons en ons project en meer reacties lezen voordat je doneert kijk dan op: www.marij-kornelis.nl ,volg ons op facebook: https://www.facebook.com/wrijving/ of mail ons op [email protected]
Wij zijn heel blij met de hulp die we hebben mogen ontvangen van het bkkc. Realisatie van dit crowdfundingproject zal mede te danken zijn aan een bijdrage uit de impulsgelden van de provincie Noord-Brabant en door advies van bkkc.

Nieuwste donaties

Een donateur
6-07-2018 17:36Prachtige voorstelling, deze liedjes die echt ergens over gaan verdienen het om opgenomen te worden!

Wim
5-07-2018 10:24Omdat het het meer dan waard is.

Een donateur
3-07-2018 19:07Beiden zijn het waard!