Maro
Het onderwerp Mijn leven lang voel ik mij aangetrokken tot de zee. Het is een wat dubbelzinnige relatie; hoe ruiger het weer; hoe groter mijn opwinding. Maar ook; hoe groter mijn ontzag voor de overweldigende kracht van de zee.
Begin 2016 besloot ik dat het tijd werd om deze fascinatie te gaan onderzoeken.
Benadering De zee is een tamelijk platgetreden onderwerp. Vanaf
Maro

Het onderwerp
Mijn leven lang voel ik mij aangetrokken tot de zee.
Het is een wat dubbelzinnige relatie; hoe ruiger het weer; hoe groter mijn opwinding. Maar ook; hoe groter mijn ontzag voor de overweldigende kracht van de zee.
Begin 2016 besloot ik dat het tijd werd om deze fascinatie te gaan onderzoeken.

Benadering
De zee is een tamelijk platgetreden onderwerp.
Vanaf dag 1 werd mijn grootste uitdaging het zoeken naar manieren om het onderwerp in beeld te brengen zonder in clichés te vervallen.
Daarnaast wilde ik de opwinding en het gevoel van dreiging overbrengen.
In eerste instantie richtte ik mij op datgene wat tamelijk specifiek bij fotografie hoort; het bevriezen van beweging, het stilzetten van de tijd en het daarmee zichtbaar maken van zaken die anders voor het menselijk oog onzichtbaar blijven.
Dit leverde zowel fysiek als technisch een aantal uitdagingen op. Ik wilde dicht op het water fotograferen, in combinatie met eigen licht, dat door assistenten mee de zee in gedragen werd.
Spelenderwijs kwam ik erachter dat juist het ‘imperfecte’ beeld tot een nieuwe benadering leidde.
Bewegingsonscherpte en water, dat het zicht geheel of gedeeltelijk vertroebeld, bleken goed te werken om een bepaalde mate van abstractie te bereiken.
Na twee jaar werd het dan toch echt tijd om een selectie te maken.
Het resultaat: een serie van 30 werken, onder de titel ‘Maro’.

Het boek
Een boek is wat mij betreft de mooiste manier om mijn werk te verspreiden.
Probleem is dat een goed gedrukt boek op een behoorlijk formaat erg kostbaar is om te produceren.
Een oplage van 100 tot 250 exemplaren is voor dit type kunstprojecten realistisch, maar offset drukwerk is bij lage aantallen erg duur.
Na enige maanden vergeefs experimenteren met digitale drukkerijen vond ik een bedrijf dat in staat is hoogwaardig digitaal drukwerk in lage aantallen te produceren: Booxs.
Het boek zal gedrukt worden in een oplage van 100 exemplaren (in geval van groot enthousiasme 150 exemplaren), op fraai papier, in een formaat 30 x 24 cm.
Vormgeving door grafisch ontwerper/ beeldend kunstenaar Dennis Happé.
Maar! Om dit mogelijk te maken heb ik uw steun nodig!
In ruil voor uw hulp heb ik een aantal tegenprestaties bedacht.

De tegenprestaties
Voor deze productie moet ik in totaal 3000,- euro ophalen.
Tegenprestatie 1:
het boek, gesigneerd, voor € 44,-.
Tegenprestatie 2:
een kleine print, ongeveer 13x18 cm, met pigmentinkt gedrukt op Hahnemuhle A4 Barytapapier en het gesigneerde boek.
U mag kiezen uit een van de vijf afgebeelde foto’s.
De prints zijn gesigneerd maar niet genummerd.
Prijs € 166,-
Tegenprestatie 3:een ochtend praten en/of fotograferen aan, of in de zee. U bepaalt het onderwerp, ik trakteer op koffie.
Wij hebben 3 uur de tijd, op een strandlocatie naar keuze. ook dit is inclusief het gesigneerde boek.
Prijs € 333,-,
Tegenprestatie 4:
een print van circa 70 cm breed, met pigmentinkt gedrukt op Hahnemuhle Baryta papier en uiteraard het gesigneerde boek.
U mag kiezen uit een van de vijf afgebeelde foto’s.
De prints zijn gesigneerd maar niet genummerd.
Prijs: € 666,-.

www.mischakeijser.com
U kunt mijn werk volgen op instagram.
Nieuwste donaties

Een donateur
5-06-2018 22:45kunst en zee!! Zee en kunst!! Prachtig

Ineke Leenders
3-06-2018 16:57Alles voor de kunst!

Diederik Slob
3-06-2018 07:55Ik hou van afgeronde taken en bedragen.