Helpt u mij mijn muzikale verhaal vleugels te geven?
Wie ben ik ? Hallo! Mijn naam is Florian Verweij, 20 jaar jong en studeer bij Jan Wijn aan de bachelor opleiding van op het Conservatorium van Amsterdam. Sinds mijn zesde ben ik achter de piano te vinden en op mijn elfde werd ik toegelaten tot de Jong Talentafdeling van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. De overige tijd vulde ik
Helpt u mij mijn muzikale verhaal vleugels te geven?
Wie ben ik ?
Hallo! Mijn naam is Florian Verweij, 20 jaar jong en studeer bij Jan Wijn aan de bachelor opleiding van op het Conservatorium van Amsterdam. Sinds mijn zesde ben ik achter de piano te vinden en op mijn elfde werd ik toegelaten tot de Jong Talentafdeling van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. De overige tijd vulde ik met mijn andere interesses als schaken en judo. Sinds mijn veertiende richt ik me helemaal op de muziek. Ik geniet ervan om bij elk nieuw werk dat ik speel op zoek te gaan naar datgene wat mij raakt en dat in mijn persoonlijke muzikale verhaal over te brengen op andere mensen. Wanneer dat lukt en mensen er van genieten, is dat voor mij een groot cadeau.
In de afgelopen jaren heb ik mogen soleren met orkesten als het Amsterdam Sinfonietta, de Marinierskapel der Koninklijke Marine en het Fries KamerOrkest. Verder heb ik concertreizen ondernomen door Griekenland en Amerika op uitnodiging van het Prinses Christina Concours. Daarnaast speel ik in verschillende kamermuziekbezettingen waaronder lied- en pianoduo. Prijzen kreeg ik bij het Prinses Christina Concours, het YPF Concours, het SteinwayPianoconcours, het Peter de Grote festival en Classic Young Masters.
Classic Young Masters begeleidt mij nu om mijn droom van een eigen instrument te verwezenlijken: een instrument dat mij verder helpt mijn muzikale ideeën uit te werken.
Een Steinway B vleugel: een liefde voor het leven
Als pianist speel ik op veel verschillende instrumenten en heb ik kunnen ontdekken welk instrument het meest bij mij past, mij inspireert en muzikaal ‘vleugels’ geeft. Onlangs kreeg ik een gouden tip: een mooie Steinway B vleugel uit 1956 en te koop! Helemaal origineel en weinig bespeeld! Een unieke kans bleek het te zijn. Toen ik de Steinway voor het eerst zag, moest de grote verrassing nog komen. Het instrument eerst maar eens rustig verkennen, maar voor ik het wist stortte ik me helemaal in de muziek. De vleugel klonk als een grootvader die bij een haardvuur zijn levensverhaal zit te vertellen. De sonore bassen smolten met de rijke melodie samen tot een compleet muzikaal verhaal. Alles wat ik in de vleugel stopte gaf hij me terug aan rijke klankkleuren en -nuances. De tijd vloog voorbij en ik moest weer afscheid nemen van ‘grootvader’. Dat ik nu dit instrument tegen kom en het zo’n grote persoonlijke band geeft, is echt een once in a lifetime experience. Ik weet het zeker, deze vleugel ga ik proberen te kopen. Het is een liefde voor het leven en hij biedt mij volop mogelijkheden om te blijven ontwikkelen.
Wens
Een grote wens van mij zou zijn om op dit instrument te kunnen gaan studeren.
Ik ben zelf druk bezig om mijn droominstrument te financieren maar heb uw hulp daarvoor hard nodig. Voor uw hulp met het financieren van de vleugel voor mijn professionele toekomst zal ik u bijzonder dankbaar zijn en deel ik graag met u het resultaat van de muzikale gesprekken met deze grootvader.
Over mijn muzikale leven tot nu toe kun je een kijkje nemen op mijn:
Website
Facebook
Instagram

Nieuwste donaties

Iemand
11-06-2018 10:35Ik hoorde Florian Verweij eerder deze week spelen en spreken in het Radio-4 programma Opium en heb zijn internetpagina’s bekeken. Ik was niet alleen getroffen door zijn spel, maar ook door het enthousiasme waarmee hij over zijn nog te kopen vleugel sprak. Ik herkende dat gevoel, zoals ikzelf dat soms had en heb voor een meubelstuk, een schilderij of iets dergelijks. Ik hoop op deze manier een kleine bijdrage te leveren aan zijn hopelijk succesrijke loopbaan als pianist.

Caspar Vos
27-05-2018 11:06Fijn dat je een mooie vleugel hebt gevonden Florian!

Een donateur
24-05-2018 11:12Florian heeft op Schiermonnikoog bij ons gelogeerd en ik gun hem zijn vleugel