Onze fagottist Jo heeft dringend een nieuw instrument nodig. Help je hem aan een nieuwe fagot? Dit is Jo, al meer dan veertig jaar trouw muzikant bij Harmonie Amicitia uit Vilt. Met veel passie bespeelt hij zijn geliefde fagot. Niet het makkelijkste instrument, maar Jo stopt er veel geduld en volharding in. En dat hoor je! Maar aan deze liefdevolle relatie is nu een einde gekomen. De fagot heeft de geest gegeven
Onze fagottist Jo heeft dringend een nieuw instrument nodig. Help je hem aan een nieuwe fagot?
Dit is Jo, al meer dan veertig jaar trouw muzikant bij Harmonie Amicitia uit Vilt. Met veel passie bespeelt hij zijn geliefde fagot. Niet het makkelijkste instrument, maar Jo stopt er veel geduld en volharding in. En dat hoor je! Maar aan deze liefdevolle relatie is nu een einde gekomen. De fagot heeft de geest gegeven en is niet meer te herstellen. En net nu we in oktober meedoen aan een belangrijk muziekconcours. Straks kan Jo niet meedoen. Hoe sneu zou dat zijn? Dat laten we toch niet gebeuren?

Laat jij de fagot weer klinken?
Een nieuwe fagot is voor de vereniging onbetaalbaar. Een goede gebruikte fagot begint al gauw bij zo’n tienduizend euro. En dan doe je niks geks. Veel geld voor een vereniging die de eindjes aan elkaar moet knopen. De investering in zo’n instrument slaat meteen een gigantisch gat in de begroting. Zelf zetten we al alle zeilen bij om geld bij elkaar te sprokkelen; we zamelen oud papier in, we werken bij evenementen als Pinkpop en Amstel Gold Race. Maar daarmee redden we het niet. De fagot van Jo is niet meer te repareren: de mechanismen werken niet meer naar behoren. Er is al veel aan gesleuteld, maar nu is het instrument gewoon op.
We hebben jouw hulp nodig om Jo weer te kunnen laten meespelen in het orkest. Dat gun jij Jo toch ook! Doneer je mee?

Amicitia: 125 jaar oud, maar springlevend!
Harmonie Amicitia (Lat. Vriendschap) uit Vilt-Valkenburg is opgericht in 1893 en vierde in 2018 haar 125-jarig jubileum. Hiermee is Amicitia een van de oudste muziekverenigingen uit de gemeente Valkenburg. Een bijzondere mijlpaal die we hebben gevierd door diverse activiteiten te organiseren voor de inwoners van Valkenburg.
Harmonie Amicitia heeft zich als doel gesteld om de Limburgse blaasmuziek te behouden als cultureel erfgoed in Valkenburg en biedt kansen aan lokaal en regionaal muziektalent door het aanbieden van muziekopleidingen en muzieklessen op basisscholen.
Meer informatie over onze vereniging en actitiveiten vind je op http://www.harmonieamicitiavilt.nl/ of via facebook: https://www.facebook.com/AmicitiaVilt/


Klinkt fraai, zo’n takkenbos
De fagot is een houten blaasinstrument, een zogenaamd dubbelriet instrument. Het bestaat uit een lange houten buis die is 'dubbelgevouwen'omdat hij anders veel te lang zou zijn en niet te hanteren. Hieraan dankt de fagot zijn naam: het Italiaanse "fagotto" betekent (takken)bundel. Ook in het Frans is de betekenis "bundel" of "takkenbos".
De klank van de fagot is karakteristiek en daardoor heel herkenbaar: de lage tonen klinken enigszins grof en korrelig, het middenregister lijkt op de klank van de hoorn en in de hoogte benadert de toon die van de violoncello, altviool of menselijke tenorstem. Juist door deze karakteristieke klank is de fagot onmisbaar in het orkest.
Help ons mee om dit fraaie instrument weer te laten klinken!

Nieuwste donaties

Frijns Steel
28-05-2019 13:20Music was my first love

Jo Martens
23-05-2019 15:29Voor mij als fagotspeler is ondersteuning van deze actie vanzelfsprekend. Samen muziek maken is mijn passie.

Iemand
21-05-2019 21:08het bedrag is een bijdrage van het hele gezin zodat Jo nog lang plezier kan hebben van een nieuwe fagot.