Deze crowdfunding actie gaat over het realiseren van een mobiel planetarium om groepen kinderen (Scouts, scholen, ziekenhuizen) in aanraking te laten komen met astronomie, de wereld om ons heen en techniek en wetenschap. Help en doneer!
Help Bas aan een mobiel planetarium!
Kan je je nog herinneren dat je als kind een rondleiding of presentatie in theater vorm kreeg? Is er toen iets van blijven hangen? Wist je
Deze crowdfunding actie gaat over het realiseren van een mobiel planetarium om groepen kinderen (Scouts, scholen, ziekenhuizen) in aanraking te laten komen met astronomie, de wereld om ons heen en techniek en wetenschap. Help en doneer!
Help Bas aan een mobiel planetarium!
Kan je je nog herinneren dat je als kind een rondleiding of presentatie in theater vorm kreeg? Is er toen iets van blijven hangen? Wist je toen wat je later worden zou? Of verwonderde je je? Al heel lang geef ik workshops aan volwassenen en kinderen en er is altijd één lang gekoesterde wens geweest die maar niet in vervulling ging; een mobiel opblaasbaar planetarium te realiseren om kinderen de fantastische wereld om ons heen te laten zien. Het heelal, de kosmos, de sterren en planeten om ons heen.

Hoe vaak mag je normaal opblijven om de sterrenhemel te zien? Met een mobiel planetarium maak je van de dag een nacht! In het planetarium gaan de kinderen op reis door de ruimte met audio en visuele effecten. Het is een educatief media project die kinderen in contact brengt met de kosmos, de ruimte om ons heen. Een presentatie in een groot opblaasbaar theater! Deze theater techniek wordt ook wel "Advanced Sensory Education" genoemd. Het brengt kinderen en jong volwassenen in contact met wetenschap en techniek op het gebied van astronomie, het heelal om ons heen.

Met het mobiel planetarium ga ik heel Nederland door, om zo veel mogelijk groepen kinderen iets te leren over het heelal, maar ook hoe je kan navigeren op de sterren! Een opblaasbaar planetarium is kostbaar en daarom ben ik afhankelijk van crowdfunding. En dus van jullie bijdrage!
Je donatie wordt gebruikt voor het aanschaffen van het speciale bolle spiegelsysteem en de opblaasbare tent. De theater presentatie ontwerp ik zelf en de software en de speciale beamer hebben we al. Alleen met jouw hulp gaat het lukken om dit theater project te realiseren! Elke gift is van harte welkom :)

Aan de rechterkant van deze pagina vinden jullie een lijst met tegenprestaties. Mijn cadeautje voor jouw bijdrage! Als je een eigen bedrijf hebt of iemand bij een bedrijf kent die geïnteresseerd is in een middag workshops met het planetarium, dan hoor ik dat graag! Uiteraard kom ik ook heel graag langs bij Scoutinggroepen en andere organisaties. Bevers, Welpen, Scouts en Explorers vinden dit planetarium theater natuurlijk heel erg leuk, spannend en leerzaam.
Dit is het opblaasbare planetarium :)
Deze tent die ook wel dome wordt genoemd, is opblaasbaar en dus makkelijk verplaatsbaar. Voor zowel buiten als binnen. De dome is 7 meter in diameter en kan tot 25 personen tegelijk aan. Aan de binnenzijde is een speciale bioscoopscherm laag aangebracht die je ook vindt in een Imax theater. De fan zorgt ervoor dat de dome continue opgeblazen blijft en tegelijkertijd stroomt er frisse buitenlucht naar binnen. Heel comfortabel dus :)

Hieronder zie je het spiegelsysteem dat nodig is om het beeld van de beamer om te vormen en te projecteren aan de binnenkant van de dome. Dit is een heel precies werkje. Het beeld van de beamer, dat met speciale software is voor gevormd, kaatst eerst af op de rechter vlakke spiegel, en die kaatst hem naar de bolle spiegel. Nu is het beeld in de dome superscherp en drie dimensionaal. Kijk naar speciale presentaties zoals een reis langs de planeten, of de lancering van de nieuwste raketten of wandelen op Mars. niets is onmogelijk!

Nieuwste donaties

Jordi Van Nistelrooij
15-07-2017 21:47Meer primaire scouting technieken moeten terug komen bij de jeugd. Dit is een manier en een erg leuke!

Fritz zur Kleinsmie
4-07-2017 17:15Bas is een super toffe gast

Iemand
4-07-2017 16:23Maatschappelijk nut, een goed idee!