Een multimediale interpretatie en bewerking van ‘Spoken’ van Henrik Ibsen - tekst, live muziek en video design.
WAT KUNT U DOEN OM ONS TE HELPEN? Lieve lezer, hoe mooi is het nu om zo’n prachtig klassiek stuk, dat essentieel is geweest voor de theatergeschiedenis én de maatschappelijke vooruitgang, in het licht van deze tijd opnieuw urgent te maken? Dit verhaal moet verteld
Een multimediale interpretatie en bewerking van ‘Spoken’ van Henrik Ibsen - tekst, live muziek en video design.
WAT KUNT U DOEN OM ONS TE HELPEN?
Lieve lezer, hoe mooi is het nu om zo’n prachtig klassiek stuk, dat essentieel is geweest voor de theatergeschiedenis én de maatschappelijke vooruitgang, in het licht van deze tijd opnieuw urgent te maken? Dit verhaal moet verteld worden.
GARP neemt de complete productie op zich: decor, kleding, promotie, regie, enzovoort. Wij hebben met het hele team al flink wat geld erin gestopt, maar willen we dit echt realiseren, hebben we uw hulp hard nodig. Tot op heden hebben we alles zonder subsidies kunnen rondbreien, maar het begint lastig te worden.
Wij willen graag in een repetitieruimte kunnen oefenen in plaats van in de huiskamer van de regisseur, we willen een mooi projectiedoek kunnen gebruiken, een waanzinnig decor bouwen en tot slot: spelen in het intieme en mooiste theater van Haarlem.
Alle kleine beetjes helpen. Echt.

WIE ZIJN WIJ?
Wij zijn GARP - Geen Aanstellerij, Rauwe Podiumkunst.
De liefde voor theater bracht ons bij elkaar en onze vastberadenheid om te laten zien hoe spannend, waanzinnig en inspirerend toneel kan zijn werkt als secondelijm op onze groep. Dit jaar brengen we onze tweede productie op het toneel, namelijk een multimediale interpretatie en bewerking van ‘Spoken’ van Henrik Ibsen. Tekst, live muziek en projectie.

SPOKEN – OF EEN SCHOKKENDE WAARHEID
Spoken van Henrik Ibsen dus. En laten we eerlijk zijn: JA het is een stokoud stuk (136 jaar om precies te zijn). Maar allemachtig mensen, wat had die man een talent. En lef bovendien. Want Spoken was een van die beruchte eerste geëmancipeerde stukken die behoorlijk wat stof deed opwaaien. Maar er is meer. Wij lazen het stuk en stonden perplex van de zeggingskracht en noodzakelijkheid van het verhaal.
Ibsen schreef ‘Spoken’ in een tijd waarin kritiek op de geldende normen en waarden niet werden gewaardeerd. Het stuk werd geweerd uit de Noorse theaters, omdat het huwelijk en de positie van de vrouw ter discussie werden gesteld. ‘Spoken’ gaat over het nemen van verantwoordelijkheid, over de hypocrisie die daar achter schuil kan gaan en de angst voor sociale uitsluiting die het met zich meebrengt.
GARP gaat in haar bewerking van grauwig duister naar helder licht. Wij geloven dat ‘Spoken’ 136 jaar later nog steeds mensen kan inspireren om loyaal te zijn aan zichzelf.
Nieuwste donaties

Cora-Yfke
20-07-2017 05:29Hoe meer goede toneelproducties in Haarlem, hoe beter

Een donateur
17-07-2017 05:47Projecten als deze kunnen niet genoeg gesteund worden.

MW & EJ
15-07-2017 14:10Kunst is onbetaalbaar