Ik ben Pim. Organisator van Vogelpop festival, schrijver van liedjes en kunstenaar. het verband in deze dingen is de skateboard cultuur. Toen ik op een dag voor een vriend naar Zambia zou vertrekken werd ik nieuwsgierig naar de skatecultuur in dat mooie land. Een nieuwe wereld opende..
DIY
Toen ik 15 was heb ik met vrienden een festival gestart in een leeg weiland. Een dorp waar niks te doen

Ik ben Pim. Organisator van Vogelpop festival, schrijver van liedjes en kunstenaar. het verband in deze dingen is de skateboard cultuur.
Toen ik op een dag voor een vriend naar Zambia zou vertrekken werd ik nieuwsgierig naar de skatecultuur in dat mooie land.
Een nieuwe wereld opende..

DIY
Toen ik 15 was heb ik met vrienden een festival gestart in een leeg weiland. Een dorp waar niks te doen was is nu jaarlijks boordevol muziek, kunst en skateboarders.
Ik geloof dat wij kunnen realiseren wat wij dromen zolang we maar nooit opgeven. De skateboarders in Afrika delen deze visie. En dus vind ik dat wij deze mensen zouden moeten steunen.
Ik doe dat zoals ik dat kan. Met meer dan tien jaar ervaring in filmmaken zal mijn eerste officiele documentaire gaan over skateboarders in Afrika.

Kaapstad
Kaapstad is waar mijn reis zal eindigen. Waar ik hoop terug te kunnen vliegen. De plek waar de eerste skate-crew van het hele continent werd opgericht.
De reis is slechts een middel om de film te kunnen maken. Omdat ik vind dat de skateboarders die vol passie knokken voor een betere toekomst een platform verdienen en hun verhaal te doen.
de film
Dat de reis een spannend avontuur gaat zijn is duidelijk. Zonder vervoer en alleen. Met een skateboard en een videocamera door Afrika. Spreekt voor zich. vandaar dat de reis als rode draad het verhaal van de uiteindelijke film zal vormen.
maarr..
De film gaat mij natuurlijk veel meer over de mensen die ik ontmoet. Skateboarders in nigeria die de eerste shop in West Afrika openden, Skate-aid oprichter Sedrick in Uganda, Skaters in Ghana die geen plank meer hebben. Wat zijn hun verhalen, waarom is skateboarden zo belangrijk, hoe kijken zij naar de grote merken die deze skaters lijken te passeren. Wat is skateboard cultuur en waarom zijn skaters zo hecht met elkaar verbonden?
groter doel
Skateboarden word op veel van deze plekken ingezet om een brug te slaan tussen arm en rijk. Om jongeren in zichzelf te laten geloven en toekomst perspectief te bieden. Skateboarden is een manier om even te ontsnappen aan de dagelijkse narigheid die het leven ons soms bied.
De bouw van parkjes en het openen van shops in deze landen is dus belangrijk. Niet alleen voor skaters maar ook gewoon voor mensen in het algemeen.
Ik hoop meer te kunnen doen uiteindelijk dan alleen de film te maken en te laten zien welke fantastische positiviteit er plaatsvind.
Ik richt me er op uiteindelijk skategear in te zamelen voor organisaties als Skate-aid en parkbouwers naar plekken te sturen waar nu niks is. Samen kunnen wij zo veel meer dan we soms denken.


je kan hier pim's youtube uploads volgen
hier kan je z'n facebook zien
en hier mag je op drukken voor de mooie fotos op zijn instagram
Nieuwste donaties

Susan van Westing
27-08-2017 21:02Gaaf Pim, heel veel succes en veel plezier tijdens je reis. Mooi doel en leuk dat je dat combineert met je passie! (je nicht) Susan

Iemand
27-08-2017 19:26For the love of my brother

Erwin
27-08-2017 18:52Een avontuur als dit moet gewoon gemaakt worden