Investeer in een -nu nog leeg- schilderij en bepaal mee hoe het schilderij eruit komt te zien
- update - Omdat het project 9 maart in de krant staat (AD) hebben we besloten het crowdfunden een weekje te verlengen. Jullie kunnen dus nog tot vrijdag 16 maart (nu nog) lege doeken kopen. Op zaterdag 10 maart komt vraag één online. Zaterdag 17 maart komt vraag twee
Investeer in een -nu nog leeg- schilderij en bepaal mee hoe het schilderij eruit komt te zien
- update -
Omdat het project 9 maart in de krant staat (AD) hebben we besloten het crowdfunden een weekje te verlengen. Jullie kunnen dus nog tot vrijdag 16 maart (nu nog) lege doeken kopen.
Op zaterdag 10 maart komt vraag één online.
Zaterdag 17 maart komt vraag twee online, en zien jullie het eerste geschilderde resultaat van vraag één! De doeken zijn dan niet meer leeg...
-einde update-
Voor ons project hebben wij jou nodig, stap nu in en investeer in een kunstwerk. Doe mee aan het spel dat schwarzmalen heet: voel de spanning van het wordingsproces van een kunstwerk en bepaal mee wat er geschilderd wordt. Je weet nog niet wat en van wie je uiteindelijk een kunstwerk koopt, want de doeken zijn nu nog leeg.
We willen onderzoeken of crowdfunden autonome kunst kan financieren. Zoals herhaaldelijk in het nieuws is geweest: kunstenaars zijn arm! Iedereen weet dat veel inkomstenbronnen voor kunstenaars zijn verdwenen en dat er meer 'marktgericht' gehandeld moet worden. Daarom willen wij onze schilderijen via crowdfunden tot stand laten komen.
Kan dat wel: crowdfunden voor autonome kunst?
Schwarzmalen en de zwarte driehoekjes komen van een schilderij van Sigmar Polke (Duits schilder 20e eeuw) die in zijn schilderij de inspiratie van de kunstenaar ter discussie stelde. Dat doen wij ook.
Door mee te doen met Schwarzmalen ben je deel van het spannende proces van het maken van een schilderij. En nee, natuurlijk gaan we geen zwarte driehoeken schilderen in de rechter boven hoek, zoals in het filmpje. Jij bepaalt mee wat we straks gaan schilderen. Kies een leeg doek en bepaal mee hoe het schilderij eruit komt te zien.
Er komt 5 keer (5 weekends op rij) een nieuwe meerkeuzevraag. Deze vraag én de ontwikkelingen van de schilderijen zijn te zien op http://www.schwarzmalen.nl en www.facebook.com/schwarzmalen
Het meest gekozen antwoord gaan de kunstenaars elke week weer in het schilderij verwerken. Jouw mening telt!
Het thema waar de vragen aan opgehangen worden is 'HappyCrowd', art is the social within us.
Schwarzmalen is een kritisch kunstproject
Schwarzmalen wil de directe relatie tussen het maken van kunst en het verdienen van geld aan de kaak stellen.
We willen onderzoeken of:
- het zinvol is om jou mee te laten beslissen bij het maken een kunstwerk, omdat het haaks staat op het creatieve proces van een autonoom kunstenaar.
- een kunstwerk de optelsom is van inspiratie, arbeid en materialen.
- we genoeg witte doeken kunnen verkopen om het creatieve proces te starten. Werkt crowdfunding voor autonome beeldende kunst?
We kunnen zéker zeggen:
- dat het WEL interessant is om mee te beslissen in het proces, zodat je kunt ervaren hoe het is om kunst te maken.
- het WEL bijzonder is om een product te hebben waarover je zelf hebt meegedacht.
De participerende kunstenaars:
- Rob Visje
- José Krijnen
- Harke Kazemier
- Marieke Hunze
- Baukje Spaltro
- Saskia Tannemaat
- Marja van Putten
- Astrid Moors
Meer lezen en zien over de vorige twee edities van Schwarzmalen?
http://www.schwarzmalen.nl
Een infographic over de gang van zaken tijdens het project:

Snap je er helemaal niks van, maar ben je wel geïnteresseerd?
Kom dan op zaterdag 17 februari van 15:00 tot 17:00 uur naar ArtChapel in Amsterdam. Daar leggen we het hele proces uit, kun je vragen stellen en als het je bevalt meteen meedoen in de crowdfunding!
En je pakt die middag meteen een mooie discussie mee: met een bijzondere gast praten we over het effect van marktgericht denken op autonome kunst.
meer informatie op http://www.schwarzmalen.nl
Schwarzmalen in 8 punten:
1 Schwarzmalen wil de directe relatie tussen het maken van Kunst en het verdienen van geld aan de kaak stellen.
--> De publieke opinie is dat kunstenaars moeten kunnen leven van hun werk, dat kunst pas dan professioneel is en bestaansrecht heeft. De waarde van kunst is een ruim begrip; de werkelijke kostprijs van een kunstwerk is subjectief.
2 Schwarzmalen wil crowdfunding voor autonome kunst ter discussie stellen.
--> Men ziet crowdfunding als belangrijke oplossing om geld te genereren voor kunst. Dat gaat niet op voor autonome kunst. Crowdfunding is een financieringstraject dat vóór het ontstaan van een product plaatsvindt. Crowdfunding voor autonome kunst wringt, want het is op voorhand niet duidelijk wat je krijgt.
3 Schwarzmalen is gebaseerd op publieksparticipatie. Kan kunst daardoor zijn autonome positie verliezen?
--> Het crowdfund-publiek steunt een concreet project of eindproduct met financiële middelen. Bij Schwarzmalen steun jij het proces.
4 Schwarzmalen draait het verkoopproces om door lege doeken te verkopen aan het publiek.
--> Je bindt je door deze aankoop aan het project en beantwoordt vragen tijdens de ontwikkeling van het werk.
5 Schwarzmalen laat het proces zien van het maken van autonome kunst.
--> De kunstenaars gaan vrij en onafhankelijk om met de uitkomst van de vragen.
6 Schwarzmalen is een 'serious game' en jij mag meedoen.
--> Juist doordat jij onderdeel bent van het proces en project, door de 'serious game' te spelen, krijg je een verbinding met het kunstwerk.
7 De naam Schwarzmalen is een verwijzing naar het schilderij van Sigmar Polke uit 1969 ‘Höhere Wesen befahlen rechte obere Ecke schwarz malen’ en wordt gebruikt om jouw rol als deelnemer te duiden.
--> De kunstenaars van het project Schwarzmalen kiezen voor autonome kunst ondersteund door het höhere Wesen: jij bent het betrokken publiek.
8 Het is van toegevoegde waarde een verbinding te voelen met Schwarzmalen, je wordt verleid mee te groeien in het proces.
--> Je inzicht in het maken van kunst wordt vergroot, gevoed, geprikkeld.
Nieuwste donaties

Een donateur
9-03-2018 22:58Ik vind dit een leuke manier om een schilderij te kopen .

Een donateur
9-03-2018 13:14Prima initiatief, ik kijk er naar uit!!

CreAmClub
9-03-2018 10:14Er doen twee kunstenaar collega's mee en ik vind het een interessant concept.