We worden 20! En de grootste verjaardagswens van het VU-Kamerorkest is een heel persoonlijk cadeau: een compositie speciaal geschreven voor ons vierde lustrum. Al twintig jaar spelen we programma's waarin we werken van de grote klassieken combineren met minder bekende en moderne componisten. Mozart, Beethoven, Mendelssohn spelen we het liefst naast een stuk van Keuris, Schönberg, Martinů of Schulhoff. Wat is er dan mooier dan u, ons publiek, op ons
We worden 20! En de grootste verjaardagswens van het VU-Kamerorkest is een heel persoonlijk cadeau: een compositie speciaal geschreven voor ons vierde lustrum. Al twintig jaar spelen we programma's waarin we werken van de grote klassieken combineren met minder bekende en moderne componisten. Mozart, Beethoven, Mendelssohn spelen we het liefst naast een stuk van Keuris, Schönberg, Martinů of Schulhoff. Wat is er dan mooier dan u, ons publiek, op ons lustrumconcert op 4 november 2012 te kunnen trakteren op een stuk dat nog nooit ten gehore werd gebracht, op een wereldprimeur?
Het thema van dit lustrum is Passage. Want een verjaardag, dat is de overgang van het oude naar het nieuwe, een feest van omzien en vooruitkijken. We vroegen de in Oostenrijk geboren, Amsterdamse componiste Marion von Tilzer om met de inspiratie van dit thema een stuk voor kamerorkestbezetting te componeren. Zij belichaamt persoonlijk, maar vooral ook in haar muziek deze passage. Von Tilzers muziek staat bekend om de synthese van elementen uit verschillende muzikale culturen. In haar muziek wordt de grenzen tussen Oost en West, tussen klassiek, jazz en wereldmuziek op een heel natuurlijke manier overbrugd.
Op het lustrumconcert willen haar compositie ten gehore brengen, samen met Beethovens feestelijke 8e symfonie, en het stuk Sinfonietta van de weinig gespeelde componist Johan Wagenaar.
Wij vinden het van het grootste belang om klassieke muziek levend te houden. Door modern repertoire te spelen. Maar ook door nieuw repertoire voor deze bezetting toe te voegen, zodat andere orkesten het na ons kunnen spelen. Dit project kunnen we alleen realiseren door een beroep op u te doen. Om het lustrumconcert met de opdrachtcompositie te kunnen financieren, hebben we uw hulp nodig. Via fondsbijdragen proberen we een deel van de kosten te dekken. Maar daarmee redden we het niet.
Hoe kunt u ons helpen? Door via deze website te doneren met een klein of - dat mag ook! - een groot bedrag. Maar ook door anderen op ons project te wijzen, bijvoorbeeld door naar deze site door te linken op uw persoonlijke site, of via welke manier u dan ook gewende bent.
Wij hopen van harte dat u ons steunt en helpt dit project mogelijk te maken!
Wij nodigen u uit via onze website www.vuko.nl of via facebook ons orkest beter te leren kennen. Het VU-kamerorkest is voortgekomen uit het VU-Orkest en gaf in 1992 zijn eerste concert. Sinds de oprichting is Daan Admiraal de vaste dirigent. Het orkest speelt onder de koepel van de Vrije Universiteit, maar is niet louter voor (VU)-studenten en alumni bedoeld.
Marion von Tilzer kunt u leren kennen via http://nl.myspace.com/marionvontilzer. Zij is pianiste en componiste. Ze componeerde o.a. voor het WDR Radio Sinfonie Orchester in Keulen en voor vele dans- en filmproducties. In oktober 2008 verscheen haar CD Kirvani Revisited. In januari 2010 beleefde haar werk The Blue Planet - Homage to Mother Earth zijn première in Orgelpark in Amsterdam.
Nieuwste donaties

Iemand
28-08-2012 22:58De vioolallergie van Kim moet behandeld worden.

Loulou et autres lou
25-08-2012 08:41L'affection familiale.

Iemand
22-08-2012 22:19Heel erg leuk dat zo'n orkest een compositie-opdracht geeft, dat steum ik graag.