Drie totaal verschillende voorstellingen, van totaal verschillende makers: Studio Minailo, Marije Nie en Lonneke van Leth Producties. Ze worden alledrie uitgevoerd op dezelfde locatie: De Overkant in Amsterdam Noord. Een prachtige, grote, lege loods, die de makers (letterlijk) de ruimte biedt hun creativiteit alle kanten op te laten gaan. Te zien in het Grachtenfestival 2011.
Het Grachtenfestival wil een katalysator zijn in de ontwikkeling van jonge musici, theatermakers
Drie totaal verschillende voorstellingen, van totaal verschillende makers: Studio Minailo, Marije Nie en Lonneke van Leth Producties. Ze worden alledrie uitgevoerd op dezelfde locatie: De Overkant in Amsterdam Noord. Een prachtige, grote, lege loods, die de makers (letterlijk) de ruimte biedt hun creativiteit alle kanten op te laten gaan. Te zien in het Grachtenfestival 2011.
Het Grachtenfestival wil een katalysator zijn in de ontwikkeling van jonge musici, theatermakers en choreografen. Met als resultaat voorstellingen die verrassen en verrijken.
Met een bijdrage aan dit project laat je zien dat je deze doelstelling ondersteunt!
In ‘Dans aan de Overkant’ staan muziek, beeld en beweging centraal.
De serie bestaat uit de volgende voorstellingen:
“Persona”(uitgevoerd op 15 augustus)
muziektheatervoorstelling van Studio Minailo naar de gelijknamige film van Ingmar Bergman
De beroemde actrice Elisabet Vogler is opgehouden met spreken. Om tot rust te komen, verhuist ze op advies van haar arts naar een zomerhuis aan zee. Ze wordt begeleid door de jonge, naïeve verpleegster Alma. Alma, die de stilte van Elisabet probeert te doorbreken door voortdurend te spreken, geeft zich steeds meer bloot. Maar Elisabet trekt zich alleen maar verder terug in haar zwijgen.
“Tap on a Hard Shoulder” (uitgevoerd op 17 augustus)
een idee vanuit de vangrail gedacht door Maurice Horsthuis en Marije Nie
Een live gespeelde roadmovie over stilstaan. Een tapdanser ontsnapt uit de drukte van de stad en belandt in de leegte van de berm van de weg, een vergeten plek waar de wereld aan voorbij raast. Zij wacht, danst en zet veel stappen zonder ooit vooruit te komen.
Een muzikaal én visueel avontuur met tapdans, live video, electronica en snaren.
“Zwanenmeer - Siegfried en Odette” (uitgevoerd op 19 augustus)
een initiatief van choreografe/danseres Lonneke van Leth en trompettist/componist Eef van Breen
In deze voorstelling wordt het verhaal van het beroemde ballet ‘Het Zwanenmeer’ verteld vanuit de zelfmoordscene aan het slot.
In de beroemde “laatste seconde voor de dood”, waarin het hele leven voorbij flitst, komen alle sleutelscenes uit het ballet voorbij in de gedachten van prins Siegfried en prinses Odette.
Nieuwste donaties

Pepermunt.net
28-07-2011 12:41"Any problem in the world can be solved by dancing." - James Brown

Ineke Ketelaar
25-07-2011 21:12Dans is een prachtige vorm van expressie, om te ervaren en naar te kijken. Fantastisch initiatief. Succes!

Ambassadeurs Gracht
25-07-2011 10:54"Het Grachtenfestival is een belangrijke springklank voor jonge klassieke musici. Nieuw talent kan zich hier ontwikkelen en zich presenteren aan een breed publiek. De Ambassadeurs van het Grachtenfestival hebben zich onder andere verenigd ter ondersteuning van deze springplankfunctie, die heel duidelijk naar voren komt bij 'Dans aan de Overkant'. Daarom ondersteunen wij dit project van harte."