SCHILDEREN VOOR ALLEN Met de My Painty-wedstrijd wil ik mensen die van schilderen houden stimuleren om daadwerkelijk het penseel op te pakken en aan de slag te gaan. Tijdens de grote expositie kunnen portretschilders op alle niveau's de vruchten van hun werk laten zien. Dat doen we van zaterdag 4 juni '16 tot en met woensdag 8 juni'16, Dat is dus al heel snel!! De tentoonstelling
SCHILDEREN VOOR ALLEN
Met de My Painty-wedstrijd wil ik mensen die van schilderen houden stimuleren om daadwerkelijk het penseel op te pakken en aan de slag te gaan. Tijdens de grote expositie kunnen portretschilders op alle niveau's de vruchten van hun werk laten zien. Dat doen we van zaterdag 4 juni '16 tot en met woensdag 8 juni'16, Dat is dus al heel snel!! De tentoonstelling is opzettelijke laagdrempelig gehouden, de toegang is gratis. We willen dat er veel, heel veel mensen komen kijken en genieten.
Om de prachtige expositieruimte Bagagehal in Loods 6 te huren is er flink geld nodig. Daar is deze crowdfunding actie voor bedoeld. Als je helpt om de expositie mogelijk te maken door een donatie te doen, dan staan daarleuke dingen tegenover! En natuurlijk de dankbaarheid en vreugde van de 85 exposanten!!
KNAPPE KOPPEN
Uiteraard zijn de huidige studenten en alumni van de opleiding tot portretschilder vertegenwoordigd. Op hoog niveau laten zij een zeer gevarieerd beeld zien wat je allemaal met het geschilderde portret kan uitdrukken.
GENIETEN
Maar ook zijn er werkstukken van de mensen die op een wat vrijblijvender manier portret-schilderles hebben bij Portretschool Amsterdam en daarvan genieten. Zij stijgen met elk werkstuk weer een stukje verder boven zichzelf uit.
PERSOONLIJKHEDEN
De deelnemers aan de wedstrijd -My Painty, zelfportret als schilder- komen uit heel Nederland. Zij tonen zichzelf op amateur of semiprof-niveau 'als schilder' in hun zelfportret. Hoe ze dat zullen interpreteren, weten we pas als de expositie is ingericht!
TIENERS MET PENSEEL
En als laatste groep doen schilderende tieners mee! Zij hebben deze winter een speciaal op hen gerichte portretschildercursus gevolgd. De resultaten tijdens de cursus bleken dikwijls verbluffend: zo fris, zo goed, zo sterk! Bij de wedstrijd My Painty hebben zich ook enkele tieners uit den lande aangemeld!
FEESTELIJKE OPENING
Om de feestvreugde goed te starten doet de vrouw die waarschijnlijk de meeste portretschilder-handen van Nederland heeft geschud de opening, front-woman van het televisieprogramma -Sterren op het Doek-: Hanneke Groenteman!
ACTIEF BEZIG ZIJN
Voor wat actie zorgen de tekenworkshops ter plekke. Nog nooit een stuk houtskool in je vingers gehad? Geen probleem: Liesbeth van Keulen, hoofddocent van Portretschool Amsterdam, loodst je door je eerste schetsen heen. En voor wie al ervaring heeft zijn er workshops met goede tips. Natuurlijk zit er telkens een ervaren model!
DAVEREND SLOT
De laatste avond knallen we helemaal met een interessante lezing door de turbo-kunsthistorica Carien Kanters. Het thema van haar verhaal met lichtbeelden heeft ze speciaal geënt op het thema van de tentoonstelling: 'Het zelfportret in de Gouden Eeuw, hoe en waarom'.
Een jury bestaande uit de volgende vijf Nederlands top-kunstenaars voelt zich zo verbonden met het thema van de wedstrijd dat zij met veel plezier zitting nemen in de jury: Sam Drukker, Jantina Peperkamp, Koen Vermeule, Rogier Willems en Irma Braat.
Ter afsluiting zal juryvoorzitter Sam Drukker de prijswinnaars van de wedstrijd en tentoonstelling in zeven categorieën bekend maken.
Nieuwste donaties

Iemand
5-07-2016 08:40kunst moet betaald worden

Een donateur
2-06-2016 22:09Omdat ik de Portretschool Amsterdam een warm hart toedraag en ikzelf er heel veel geleerd heb.

Iemand
1-06-2016 16:11Vanwege al het moois wat Liesbeth doet