FROM AMSTERDAM WITH LOVE
For English, click here.
Ruim een jaar geleden ben ik begonnen met het maken van een fotoboek en ben nu op het punt gekomen dat het bijna gepubliceerd kan worden. Voor de laatste stappen heb ik echter jouw hulp nodig!
Het boek De basis van mijn boek zijn ongeveer 100 jaar oude ansichtkaarten met foto’s van het centrum van
FROM AMSTERDAM WITH LOVE
For English, click here.
Ruim een jaar geleden ben ik begonnen met het maken van een fotoboek en ben nu op het punt gekomen dat het bijna gepubliceerd kan worden. Voor de laatste stappen heb ik echter jouw hulp nodig!
Het boek
De basis van mijn boek zijn ongeveer 100 jaar oude ansichtkaarten met foto’s van het centrum van Amsterdam. Ik ben op zoek gegaan naar de exacte plek waar de fotografen van deze kaarten een eeuw geleden hebben gestaan en ik heb zo precies mogelijk met hetzelfde perspectief de foto opnieuw genomen. Het was niet altijd makkelijk om de juiste plek te vinden. De ene keer lag er een woonboot in de weg, een enkele keer was er zoveel veranderd dat referentiepunten zijn verdwenen, maar vaker nog omdat de fotograaf vroeger op een nu ontoegankelijke plek stond. Wanneer de foto vanaf een hoger punt is genomen, heb ik deze vanaf een hoge ladder genomen (bijvoorbeeld in een bomvolle Kalverstraat net voor kerst) en voor één foto moest er zelfs een 8 meter hoge steiger worden geplaatst. Ook heb ik de kans gekregen een paar foto’s te maken vanaf heel bijzondere plekken, zo heb ik een paar uur bovenop het dak van het Centraal Station gestaan, wachtend op het mooiste licht. En ook op de top van de Oudekerkstoren was het uitzicht over de stad geweldig!
Wat is er zo leuk aan From Amsterdam With Love?
Toen en nu-foto’s hebben iets intrigerends. Door ze te vergelijken ontdek je hoe de stad de afgelopen eeuw is veranderd. In sommige gevallen is dat verbazingwekkend weinig en op andere plekken zijn de veranderingen enorm! Onder de foto’s komen korte teksten die iets vertellen over de locatie, waarom een bepaald gebouw is verdwenen, wat de functie van die toren toen was en nu is, of andere wetenswaardigheden. Deze teksten zijn niet alleen in het Nederlands, maar ook in het Engels, Frans en Spaans, waardoor From Amsterdam With Love niet alleen een must have is voor liefhebbers van Amsterdam, maar het ook een perfect cadeau voor relaties en buitenlandse vrienden is!

Waarom heb ik jouw hulp nodig?
De foto’s zijn inmiddels allemaal genomen, maar ze moeten nu worden bewerkt en het boek moet worden vormgegeven. Dit zal worden gedaan door het geweldige team van het Amsterdamse designbureau Skybox. Zij hebben al een toffe cover gemaakt en zullen ook de rest van het boek ontwerpen. Verder moet het boek natuurlijk worden gedrukt, zijn er kosten voor de vertalers, verzendkosten, en allerlei andere bijkomende kosten. Deze lopen flink op en ik wil dit graag mogelijk maken door middel van crowdfunding. Wanneer je me steunt, mag je hiervoor uiteraard een tegenprestatie verwachten. Speciaal voor degenen die me ondersteunen via voordekunst.nl verschijnt er een speciale editie van From Amsterdam With Love met een luxe insteekhoes! Ook komt er een set van 6 extra-large (30x11cm) ansichtkaarten met daarop naast elkaar een oude en nieuwe foto. Wanneer de crowdfunding succesvol is, verwacht ik dat ik je het boek medio oktober kan toesturen!
Hoe komt het boek eruit te zien?
From Amsterdam With Love wordt een 144 pagina’s dik, kwalitatief hoogstaand, te gek vormgegeven hardcoverboek van 17,5x17,5 cm. Er komen foto’s in van ongeveer 60 locaties met daaronder in 4 talen korte teksten. Voorin komt een overzicht van de locaties die ook worden weergegeven op een plattegrond en – het is me een grote eer – het voorwoord wordt geschreven door burgemeester Eberhard van der Laan!

Meer weten?
Op de Facebookpagina van From Amsterdam With Love zal ik updates plaatsen en is een aantal foto’s te zien. En om de kans op een succesvolle crowdfunding te vergroten: like de pagina en deel hem vooral met je vrienden!!
Wil je meer informatie over dit project, mail me dan op [email protected].
From Amsterdam with love,
Marc

Nieuwste donaties

Een donateur
19-09-2015 15:14goed idee...leuk cadeau om te geven

Iemand
19-09-2015 12:17Gefeliciteerd!!!

Een donateur
16-09-2015 10:47Omdat ik van Amsterdan hou. En van dit soort projecten