Schalkwijk in de Spotlight
Alle kinderen moeten de kans krijgen om hun talent te ontdekken. Daarom organiseert de Stadsschouwburg & Philharmonie Haarlem in samenwerking met onder andere het Jeugdcultuurfonds Haarlem de Talentenjacht
- 600 kinderen krijgen theaterlessen
- 200 kinderen doen mee aan de audities
- 32 kinderen krijgen een rol en worden professioneel voorbereid met acteerlessen en muzieklessen
- 32 kinderen krijgen de kans om na de productie verder te gaan met hun theatercarrière
Schalkwijk in de Spotlight
Alle kinderen moeten de kans krijgen om hun talent te ontdekken. Daarom organiseert de Stadsschouwburg & Philharmonie Haarlem in samenwerking met onder andere het Jeugdcultuurfonds Haarlem de Talentenjacht Schalkwijk.
Kinderen uit deze wijk krijgen theaterworkshops en muzieklessen aangeboden, mogen meedoen aan de audities en de grootste talenten krijgen een rol in de kerstvoorstelling Loes en Marlie, met Brigitte Kaandorp in de hoofdrol.
De eerste theaterworkshops zijn al begonnen, de kinderen zijn reuze enthousiast. Helpt u mee om de audities te kunnen realiseren om deze talenten klaar te stomen voor hun rol?

Waaruit bestaat de Talentenjacht Schalkwijk?
De Talentenjacht Schalkwijk begint met 30 theaterworkshops op scholen en clubs in Schalkwijk voor 600 kinderen en jongeren.
Daarna worden er open audities gehouden waar zo’n 200 kinderen aan mee zullen doen.
Vanaf september 2015 worden de 32 grootste talenten voorbereid op hun rol in Loes en Marlie, Zij krijgen onder andere tweewekelijkse theaterlessen en repetities. In december en januari kunt u ze zien schitteren op de planken.
De kinderen die niet voor een rol zijn geselecteerd krijgen muzieklessen aangeboden en zullen voor aanvang van Loes en Marlie optreden in de Spiegelfoyer van de Stadsschouwburg. Na de voorstelling worden de talenten op weg geholpen om hun talent verder te ontwikkelen door muziek- en acteerlessen of door inschrijving bij een kindercastingbureau.
Om ook na de voorstelling die lessen te kunnen betalen kunnen kinderen (via intermediairs) indien nodig een beroep doen op het Jeugdcultuurfonds Haarlem.
De kerstvoorstelling Loes en Marlie – een traditie in Haarlem
Iedere twee jaar brengt de Stadsschouwburg & Philharmonie Haarlem rond de kerstdagen een eigen productie op de planken, de familie-kerstvoorstelling Scrooge. Een voorstelling voor jong en oud, gebaseerd op A Christmas Carol van Charles Dickens, die zo'n 24 keer wordt opgevoerd voor rond de 13.000 bezoekers.
Met de 2015-editie van Scrooge, met Brigitte Kaandorp en Raymonde de Kuyper in de hoofdrollen, wordt de traditionele vorm van het verhaal losgelaten en wordt Scrooge in deze tijd gesitueerd. Het verhaal draait om de Bloemendaalse dames Loes en Marlie en hun Marokkaanse werkster Yasmina uit Schalkwijk. Aan het eind van het verhaal zal blijken of het geweten van de vrekkige Loes gaat spreken.

Uw steun is nodig!
Met uw hulp staan Schalkwijkse kinderen in de spotlight en kunt u ze rond de kerstdagen in Loes en Marlie zien schitteren. Geeft u talent een kans?
Alle donateurs worden (indien gewenst) vermeld op de digitale schermen in de hal van de schouwburg in de periode dat de voorstelling te zien is.
(bij schenkingen van bedrijven kunnen wij het bedrijfslogo weergeven)
Ambassadeurs
De volgende Haarlemse ambassadeurs ondersteunen de Talentenjacht Schalkwijk: Erik van Muiswinkel, Veldhuis & Kemper, Brigitte Kaandorp en Boudewijn de Groot.

Partners en subsidiënten

Nieuwste donaties

Nelleke Dinkla
12-07-2015 19:13Theater voor iedereen moet mogelijk zijn! Jong en ouder publiek! Deelnemen of genieten!!

Iemand
8-07-2015 14:13Een mooi initiatief en zijn ook graag regionaal betrokken.

Iemand
8-07-2015 10:47goed doel!