Op dit moment ben ik aan het afstuderen aan de opleiding “Lifestyle & Design” aan de Willem de Kooning Academie in Rotterdam. Voor mijn afstudeerproject doe ik onderzoek naar installatie kunst in relatie tot ruimtelijkheid, intuïtie, de helende werking van de natuur en in het bijzonder landschappen.
Het doel van dit project is om een installatie kunstwerk te maken wat toeschouwers verwonderd en onderdompelt in een andere wereld

Op dit moment ben ik aan het afstuderen aan de opleiding “Lifestyle & Design” aan de Willem de Kooning Academie in Rotterdam. Voor mijn afstudeerproject doe ik onderzoek naar installatie kunst in relatie tot ruimtelijkheid, intuïtie, de helende werking van de natuur en in het bijzonder landschappen.
Het doel van dit project is om een installatie kunstwerk te maken wat toeschouwers verwonderd en onderdompelt in een andere wereld middels een multi-zintuigelijke ervaring. Hierbij kan gedacht worden aan druppelend water, mist, audiovisueel werk, een frisse wind of juist een moment van stilte. De diverse elementen en onderdelen van de ruimte zullen op deze manier een totaalbeleving opleveren.
Het installatie kunstwerk focust zich op de essentie van een moment in de natuur. In dit geval is de installatie geïnspireerd op watervallen, de grot die daarachter schuilt en de nieuwsgierigheid van de bezoeker om hun perceptie, connectie en relatie met de natuurlijke wereld te ontdekken. In de installatie wordt op dit moment de essentie van een moment in de natuur op een artificiële manier gereproduceerd.
“Sense of place” bied een plek waar de suggestie gedaan wordt van een landschap. Hiermee wordt de rijke beschikbaarheid van menselijke zintuigen en psyché geprikkeld wordt.
Bekijk het filmpje voor een sfeer impressie.
Waarom dit installatie kunstwerk?
Dit installatie kunstwerk benadrukt de meditatieve en helende werking die de natuur op de mens heeft.
Daarbij zal het installatie kunstwerk een ongedwongen combinatie worden van spektakel, interactie en demystificatie. De directe menselijke betrokkenheid en deelname binnen de installatie maakt dat het individu, in plaats van enkel te observeren, interactie aan gaat met de natuur middels kunst.
“Sense of place” neemt toeschouwers daarom mee op een reis van zintuigelijke verwondering.
Waarvoor heb ik jullie hulp nodig?
Het realiseren van de kunst installatie is een uitdagend afstudeer project. Het project zal tentoon gesteld worden van 08 t/m 12 Juli in de Shell toren in Rotterdam. Hiervoor heb ik u hulp nodig bij de uitvoering van dit project.
Onder de productie en uitvoering valt:
- Productie facetten en onderdelen
- In elkaar zetten en samenbrengen onderdelen van de installatie
-Installatie plaatsen op locatie
-Presenteren werk tijdens de afstudeer tentoonstelling van de Willem de Kooning Academie in de Shell toren in Rotterdam.
Via deze crowdfunding vraag ik u om een bijdrage in:
~materiaalkosten, zoals spiegels, polyesterhars en keramiek
~productiekosten zoals gietkosten
Wie is Gwen?
Ik ben Gwen en ben momenteel aan het afstuderen bij de opleiding “Lifestyle & Design”. In mijn werk creëer ik ruimtelijke ervaringen en concepten voor installaties waarin een unieke en zintuigelijke waarneming voorop staat.
Als een“young professional” ga ik verder dan enkel beeldend werk. Dit betekent dat ik in mijn werk inspeel op diverse zintuigen door het toevoegen van geur, geluiden tastbare objecten.
Zodoende ontwikkel en positioneer ik mijzelf als een zintuigen expert waarbinnen ik de gemoedstoestand van de toeschouwer kan prikkelen. Ik geloof dat door ruimtes (publiek, semi publiek of in huis) toeschouwers geïnspireerd kunnen worden, bewustwording in de directe omgeving gecreëerd kan worden, participatie kan ontstaan, waardoor toeschouwers hun focus kunnen verleggen.
Blijf op de hoogte
Iedereen kan" Sense of place" volgen op:
https://www.facebook.com/GWENconceptdesign?ref=aymt_homepage_panel
Share, like en doneer!


Nieuwste donaties

Iemand
20-07-2015 13:01Voor Gwen

Een donateur
14-07-2015 10:11Gwen is de beste!

Iemand
13-07-2015 20:42Fantastisch project!!