BIARTECA: EEN UNIEK FESTIVAL
Sinds 2003 wordt elke zomer in de Noord-Italiaanse Cervo-vallei het BIARTECA Festival gehouden. Een uniek festival voor deelnemers én toeschouwers!
Een groep van 20 à 30 internationale kunstenaars uit verschillende disciplines en met uiteenlopende achtergronden creëeren in tien dagen een aantal installaties en korte voorstellingen. Na die tien dagen is er een festival waar het publiek wordt uitgenodigd om de werken
BIARTECA: EEN UNIEK FESTIVAL
Sinds 2003 wordt elke zomer in de Noord-Italiaanse Cervo-vallei het BIARTECA Festival gehouden. Een uniek festival voor deelnemers én toeschouwers!
Een groep van 20 à 30 internationale kunstenaars uit verschillende disciplines en met uiteenlopende achtergronden creëeren in tien dagen een aantal installaties en korte voorstellingen. Na die tien dagen is er een festival waar het publiek wordt uitgenodigd om de werken op locatie te bewonderen. De labyrinten van de bergdorpjes vormen het decor van een inspirerende ontdekkingstocht en bieden de vallei een bijzonder evenement.
Samen koken, eten, experimenteren en repeteren
Om uitwisseling van creatieve ideeën te bevorderen en de tijd optimaal te benutten, vormen de kunstenaars tijdens BIARTECA een tijdelijke gemeenschap binnen de dorpjes. Een belangrijk onderdeel hiervan is dat er twee keer per dag samen wordt gekookt en gegeten. Tussen de maaltijden in wordt er op de verschillende locaties onderzoek gepleegd, geëxperimenteerd en gerepeteerd. Vaak worden er ook workshops gegeven die toegankelijk zijn voor iedereen.
Aantrekkingskracht
De kunstenaars komen op eigen kosten naar de vallei en worden niet betaald voor hun tijd. Toch heeft BIARTECA een aantrekkingskracht die ervoor zorgt dat er elk jaar weer een groep creatieve geesten vakantiedagen opoffert en neerstrijkt in de Cervo-vallei. BIARTECA biedt een inspirerende plek en een sfeer van verbondenheid.
Steun ons
De festival organisatie bekostigt de maaltijden, het verblijf en de eventuele technische ondersteuning. In het verleden was daarvoor altijd financiële steun vanuit de dorpen beschikbaar. Helaas is dat, gezien de veranderde economische realiteit, niet meer mogelijk. Om het unieke BIARTECA Festival in leven te houden, hopen wij dat jullie ons kunnen helpen.
Nieuwste donaties

Iemand
8-07-2014 12:18Arjan

Iemand
23-06-2014 12:21Veel succes. Jullie verdienen dat het doorgaat.

Iemand
4-06-2014 17:40l