RISE Tesoro Sekreto: Dansproject in de wijken van Curaçao Veel talent met een immense waarde op verschillende fronten ligt verborgen in de wijken van Curaçao. De jeugd houdt hun dans verborgen. Je kwetsbaar durven opstellen en geloven in jezelf; je schat ontdekken en laten zien is waar ‘Tesoro Sekreto’ (Verborgen Schat) over gaat.
Wat is “RISE Tesoro Sekreto&
RISE Tesoro Sekreto: Dansproject in de wijken van Curaçao
Veel talent met een immense waarde op verschillende fronten ligt verborgen in de wijken van Curaçao. De jeugd houdt hun dans verborgen. Je kwetsbaar durven opstellen en geloven in jezelf; je schat ontdekken en laten zien is waar ‘Tesoro Sekreto’ (Verborgen Schat) over gaat.
Wat is “RISE Tesoro Sekreto”?
RISE Tesoro Sekreto is een participatieproject waarin 2 dansprofessionals, een groep amateurdansers en onervaren dansers samen toewerken naar een voorstelling. De 2 dansprofessionals, Junadry Leocaria en Faizah Grootens, zijn van Curaçaose afkomst en wonen in Nederland. De amateurdansers zijn afkomstig van de Dance and More Foundation Curaçao, namelijk Simia Dance Company. De onervaren dansers zijn jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot 14 jaar uit de minder welvarende buurten van Banda Abou Curaçao (die in een voortraject van Dance and More Foundation zijn geworven voor dit project) Juist voor deze laatste groep is het project van groot belang omdat deze kinderen zelden in aanraking komen met theater, of de middelen niet hebben om hun talenten te laten ontplooien en te laten zien. Tevens geeft het project deze kinderen een nuttige tijdsbesteding in hun vakantie.
Het project bevat een sociaal-maatschappelijk element (samenwerking tussen jongeren uit verschillende lagen van de samenleving), een educatief element (vanuit doelgroep gerelateerde thema’s worden de repetities opgebouwd) en een presentatie element (dansvoorstellingen)
Het project zal plaatsvinden op Curaçao en de kinderen van Banda Abou zullen onder leiding van Junadry en Faizah in de periode van 17 april tot en met 2 mei 2014, dagelijks repeteren en zo toewerken naar een dansvoorstelling die op 3 mei 2014 te Tera Kora Curaçao gepresenteerd zal worden. In deze voorstelling zullen zij de hoofdrol spelen, samen met de Simia Dance Company, Faizah en Junadry. (In juni 2014 zal deze choreografie weer gepresenteerd worden in de eindejaarsvoorstelling van Simia Dance Company in Teatro Luna Blou.)
Doelstellingen:
- De jeugd die beperkte sociaal-economische middelen heeft stimuleren, en door middel van dans een brug bouwen tussen hen en de jeugd die wel deze mogelijkheden heeft.
- Elkaar wederzijds stimuleren, motiveren, ontwikkelen en inspireren
- Spelende thema’s bespreekbaar maken door middel van dans
- Kunst brengen waar het normaal niet gezien wordt
- Mensen van alle leeftijden naar het theater brengen
- Een cross-over bewerkstelligen tussen het geoefende en het ongeoefende publiek
- De mogelijkheid geven aan dansers om op te treden voor publiek zodat ze groeien als dansers en personen. (Optreden is een heel belangrijk aspect in de talentontwikkeling van de jeugd. Het leidt tot ervaring, plezier en zelfreflectie.)
Om dit te realiseren hebben wij u hulp nodig. Met een relatief klein bedrag kan dit project met groots effect mogelijk worden gemaakt. Doordat wij samen met de Dance and More Foundation heel veel vrijwillig doen, missen wij slechts een bedrag van 2690 euro om de repetitieperiode en voorstelling mogelijk te maken.
Uw geld zal gebruikt worden voor het volgende: eten & drinken voor deze kinderen, decor & kostuums, licht & geluid en de projectdocumentatie.
Wij hopen heel erg dat u aan ons project wil bijdragen, een mooier cadeau voor deze kinderen kunnen wij niet wensen!
Nieuwste donaties

Melisa Quandus Cijn
5-04-2014 12:56Hopi great! Excito!

Iemand
25-03-2014 17:10Dans is iets heel bijzonders. Voor de ene is het een soort natuurlijke reflex, en voor de ander een leuk pleziertje. Ik hoop dat elk kind dat ooit heeft willen dansen, dansen kan. Lust naar kunst moeten we voeden, niet negeren. Money shouldn't matter. Spread the love

Iemand
20-03-2014 16:39Een project als deze verdient ondersteuning... Giving Back & Pay it Forward!!!