Beleef de stad door de ogen van een ander Backseat Stories is een theatrale beleving op de achterbank van een taxibusje tussen het Bijlmer Parktheater en MC theater in Amsterdam. Hiermee verbinden we verhalen uit Amsterdam met jong en urban Afrika. Het is een bijzonder project waarbij je als publiek wordt meegenomen in een rit door de stad. Ervaar een intieme performance op de achterbank van een taxibusje en beleef
Beleef de stad door de ogen van een ander
Backseat Stories is een theatrale beleving op de achterbank van een taxibusje tussen het Bijlmer Parktheater en MC theater in Amsterdam. Hiermee verbinden we verhalen uit Amsterdam met jong en urban Afrika. Het is een bijzonder project waarbij je als publiek wordt meegenomen in een rit door de stad. Ervaar een intieme performance op de achterbank van een taxibusje en beleef de stad door de ogen van een ander.
Het idee van dit project is ontwikkeld door Babs Gons van Poetry Circle Nowhere en Katy Streek van Afrovibes Festival. Het doel van Backseat Stories is om verhalen te verbinden uit Zuid-Afrika en Nederland, tussen Amsterdam West en Amsterdam Zuidoost en tussen mensen onderling. Wij vinden het van belang dat mensen meer contact maken, dat we onze blik verbreden en stadsgenoten zien en ontmoeten.
Dit gebeurt in een uitzonderlijke performance geregisseerd door Babs Gons met dichtersJuan-Carlos Goilo en Yahmani Blackman van Poetry Circle Nowhere Amsterdam. Zij laten zich inspireren door stadsverhalen uit Zuid-Afrika en gaan zo opzoek gaan nu hun eigen verhalen, hoe ze zich in de stad verplaatsen, welke plekken in de stad ze graag komen en wie ze onderweg ontmoeten.
Hoe werkt het: Backseat Stories vindt plaats tijdens het Afrovibes Festival in Amsterdam op 15 en 16 november 2013. Het publiek stapt bij het MC theater in het taxibusje en rijdt naar het Bijlmer Parktheater in Amsterdam Zuidoost (of omgekeerd). Tijdens deze rit van een half uur krijgen ze een intiem theateroptreden in het taxibusje, met stadsverhalen en spoken word van onze dichters uit Amsterdam.
Hoewel de spelers en betrokkenen van dit het vooral met veel passie en plezier doen, hebben we geld nodig voor o.a. de huur van de taxi’s, repeteren en een vergoeding van de makers. Om het project van de grond te krijgen is deze crowdfunding actie enorm belangrijk. Wij hopen ook dat jullie Backseat Stories net zo relevant en mooi vinden als wij en het project financieel ondersteunen.
Alvast ontzettend bedankt hiervoor!!
Kijk voor meer informatie op www.poetrycircle.nl
Nieuwste donaties

Letitia S. Korompis
8-11-2013 21:23Leuk project.

Iemand
8-11-2013 13:07Succes!

Iemand
8-11-2013 03:37Een leuk project, theater op wielen door Amsterdam