Wie is Kenau?
Net als Frankrijk zijn Jeanne d’Arc en Duitsland zijn Sophie Scholl heeft, kent Nederland ook zijn eigen volksheldin. Kenau Simonsdochter Hasselaer, de vrouw die 500 jaar geleden leiding gaf in de strijd tegen de Spaanse tirannie. Vreemd genoeg associëren wij de naam Kenau niet per se met haar heldendaden, eerder met een heftig vrouwbeeld. “Bazige, potige vrouw” vermeldt het woordenboek om
Wie is Kenau?
Net als Frankrijk zijn Jeanne d’Arc en Duitsland zijn Sophie Scholl heeft, kent Nederland ook zijn eigen volksheldin. Kenau Simonsdochter Hasselaer, de vrouw die 500 jaar geleden leiding gaf in de strijd tegen de Spaanse tirannie. Vreemd genoeg associëren wij de naam Kenau niet per se met haar heldendaden, eerder met een heftig vrouwbeeld. “Bazige, potige vrouw” vermeldt het woordenboek om pas in tweede instantie geassocieerd te worden met het Beleg van Haarlem (1572-1573).
Met de muziektheaterproductie Kenau de opera geeft Zangstudio Haarlem (www.zangstudiohaarlem.nl) , het heldenepos van Kenau weer aan het publiek terug. Stichting Zangstudio Haarlem vraagt om uw steun om het laatste deel van de financiering rond te krijgen.
Wat gaan we doen en met wie?
Kenau de opera wordt een groots muziektheaterspektakel met een cross-over karakter. Aria’s, koorstukken en songs buitelen over elkaar heen en gaan soepel in elkaar over. Kleinkunstenaar Mylou Frencken (www.quatrebouches.com) . Daarnaast vormt een bijna 70-koppig amateurkoor een substantieel deel van de opera. Het geheel wordt begeleid door een instrumentaal ensemble en staat onder leiding van dirigente Yt Nicolai.
Het libretto van Kenau de opera is geschreven door Annechien Koerselman (www.margotkoudstaal.com) en het lichtontwerp is in handen van Nico Kraeima.
Meer dan alleen historie
Van 6 t/m 9 maart zal de Lichtfabriek te Haarlem omgebouwd zijn tot slagveld tijdens de Tachtig Jarige Oorlog. Kenau de opera gaat echter over meer dan alleen de historie. Het verhaal speelt zich ook af in het heden en raakt aan onderwerpen als vrouwenemancipatie en feminisme.
Educatie
Op 4 maart is er een speciale voorstelling die toegankelijk wordt gemaakt voor zo’n 400 middelbare scholieren. Deze voorstelling is het eindstadium van een educatief traject bestaande uit spel en zanglessen en uit een deel vaderlandse geschiedenis.
Wat gebeurt er met uw geld?
Kenau de opera heeft subsidie ontvangen maar kampt nog met een financieel tekort en daarvoor vraagt Stichting Zangstudio Haarlem om uw steun! Als wij het doelbedrag halen, kunnen wij Kenau de opera realiseren.
Kijk voor meer informatie op www.kenaudeopera.nl.
Of vind ons op Facebook: https://www.facebook.com/pages/Kenau-de-opera/148834985275001
Nieuwste donaties

Annelies Zwemmer
31-12-2013 12:27het moet gewoon gaan lukken! veel succes!

Jacky van den Bosch
27-12-2013 18:34Dit soort mooie projecten moeten gesteund worden!!! Ik kom graag kijken en luisteren naar de opera.

Nancy Zwemmer
25-12-2013 10:46Het is zo'n LEUK project.