Een ontroerende speelfilm over 'coming-of-old-age' van Norbert ter Hall, geschreven door Roos Ouwehand met Loes Luca in de hoofdrol.
Dit is het. Dit is ons mini-timeslot in de eeuwigheid, waarin we heel even de kans krijgen om te zingen en de sterren te zien en de dingen te doen die we willen doen. Om te leven. Onze speelfilm MI VIDA gaat over dromen. Dromen die we af hebben
Een ontroerende speelfilm over 'coming-of-old-age' van Norbert ter Hall, geschreven door Roos Ouwehand met Loes Luca in de hoofdrol.
Dit is het. Dit is ons mini-timeslot in de eeuwigheid, waarin we heel even de kans krijgen om te zingen en de sterren te zien en de dingen te doen die we willen doen. Om te leven.
Onze speelfilm MI VIDA gaat over dromen. Dromen die we af hebben gedaan als ‘onhaalbaar’ of ‘onrealistisch’. Of die we zijn kwijtgeraakt in de maalstroom van het dagelijks leven: ’Ergens tussen de boodschappen, de afwas en de administratie’.
De Schiedamse Lou (Loes Luca)heeft haar haar hele leven hard gewerkt en gezorgd voor anderen. Nu is ze drieënzestig en besluit ze naar Spanje te vertrekken om een taalcursus te gaan volgen en na te denken over wat ze gaat doen met de rest van haar leven. In Andalusië sluit ze vriendschap met haar bijzondere docente Andrea en laait haar oude droom om naar Spanje te verhuizen in volle hevigheid op. Maar net als Lou de moed heeft verzameld om haar leven nog één keer drastisch om te gooien, stuit ze op grote tegenstand van haar volwassen kinderen.
GA MET ONS MEE OP REIS NAAR SPANJE!
We hopen de film volgend voorjaar te kunnen opnemen in Spanje. Help ons onze droom waar te maken en jij maakt kans op een reis naar de filmset in Spanje. Daarnaast vinden we crowdfunding ook een hele mooie manier om iedereen die dat leuk vindt bij het maakproces van de film te betrekken. Hogere bedragen zijn fiscaal aftrekbaar. Voor meer informatie hierover klik hier.
WAT KAN DEZE FILM BIJZONDER MAKEN?
Roos Ouwehand schreef een prachtig en heel persoonlijke scenario speciaal voor de hoofdrolspeelster, als een pak speciaal op haar maat. Er zijn niet zoveel films met oudere vrouwen in de hoofdrol, terwijl we denken dat die juist een hoop te vertellen hebben. Het Spaanse decor en een mix aan talen en nationaliteiten maken MI VIDA natuurlijk ook bijzonder, exotisch en visueel aantrekkelijk.
KOM NAAR ONZE SANGRIA-BORREL TIJDENS HET NEDERLANDS FILM FESTIVAL

GESPONSORD DOOR LOLEA SANGRIA EN DISTRIBUTEUR GASTROMERCADO
Iedereen die geïnteresseerd is in onze campagne en meer wil weten is van harte uitgenodigd voor onze sangria-borrel op zaterdag 23 september om 20.45 tijdens het Nederlands Film Festival in Utrecht. De eerste vijftig sponsoren ontvangen hier tevens een DVD van het eerste seizoen van A-DAM-E.V.A..
Sangria-borrel: zaterdag 23/09 om 20.45 uur in het Festivalpaviljoen aan het Neude te Utrecht
SYNOPSIS
De alleenstaande Lou Welter heeft haar hele leven hard gewerkt en gezorgd voor haar kinderen en haar ouders. Nu is ze drieënzestig, heeft ze haar kapsalon verkocht en is ze naar Andalusië afgereisd. Ze bezocht de streek ooit met haar vader, toen ze dertien jaar oud was. Een reis die diepe indruk op haar maakte. Vijftig jaar later keert Lou terug om een taalcursus te gaan volgen en om na te denken over wat ze gaat doen met de rest van haar leven.
Ontdaan van haar vertrouwde, verzorgende rol als moeder en oma, voelt Lou zich aanvankelijk eenzaam en onthand, tussen haar jonge feestvierende medestudenten. Maar als ze eenmaal onderdak heeft gevonden en vriendschap heeft gesloten met de flamboyante Andrea Cruz (50) en haar gevoelige medestudent Luc, begint ze zich thuis te voelen. Weg van Schiedam en alles wat ze kent, flakkert haar meisjesdroom om naar het buitenland te emigreren in volle hevigheid op. Maar net als Lou voorzichtig begint te geloven dat een toekomst in Spanje werkelijkheid zou kunnen worden, staat haar zwangere dochter Barbara ineens onaangekondigd op de stoep. Ze vindt Lou’s verhuisplannen ‘belachelijk’ en ‘egocentrisch’. Haar moeder hoort in Schiedam, bij haar kinderen en kleinkinderen. En ook zoon Ronny voelt zich verraden als hij hoort dat zijn moeder ver van huis een nieuw leven wil beginnen.
MI VIDA is een film over het realiseren van je dromen, maar ook een verhaal over de verwachtingen die we hebben van onze kinderen en onze ouders; de mensen die ons nooit in de steek mogen laten of teleurstellen. Een film over wat we verwachten van ons eigen bestaan, onze toekomst en onze vriendschappen. En over de bereidheid en durf van een dappere, drieënzestigjarige vrouw om die verwachtingen en dromen waar te maken.