Help ons een expositie in de kas te realiseren over de rijke oogst van Wortel Schieten! Dan maken meer mensen kennis met nieuwe Nederlanders, en nieuwe gewassen en gerechten. Doneer nu en ontvang een leuke tegenprestatie.
De Nederlandse eetcultuur Nieuwe Nederlanders brengen al decennia lang hun eetgewoonten mee naar Nederland. De Italiaanse, Griekse en Chinese keuken zijn onderdeel geworden van de Nederlandse eetcultuur. En steeds vaker worden Syrische, Afghaanse, Turkse
Help ons een expositie in de kas te realiseren over de rijke oogst van Wortel Schieten! Dan maken meer mensen kennis met nieuwe Nederlanders, en nieuwe gewassen en gerechten. Doneer nu en ontvang een leuke tegenprestatie.
De Nederlandse eetcultuur
Nieuwe Nederlanders brengen al decennia lang hun eetgewoonten mee naar Nederland. De Italiaanse, Griekse en Chinese keuken zijn onderdeel geworden van de Nederlandse eetcultuur. En steeds vaker worden Syrische, Afghaanse, Turkse en Ethiopische eetgelegenheden een groot succes in de Nederlandse steden. Maar wat kunnen we van nieuwe Nederlanders leren over voor ons onbekende gewassen en andere voedingsmiddelen uit hun eetcultuur? Die kennis, bijbehorende verhalen én recepten delen we via de expositie van Wortel Schieten graag met je!
Wortel Schieten
Wortel schieten brengt nieuwe Nederlanders, studenten en lokale boeren samen om hun tanden te zetten in een actueel voedselvraagstuk. We benutten de kennis uit de verschillende (eet)culturen om de boeren meer inzicht te geven in hun afzetmarkt én geven de nieuwe Nederlanders de kans om beter te ‘wortelen’ in onze samenleving. Samen koken, samen eten en samen op pad gaan verkleint de afstand tussen de verschillende bevolkingsgroepen en brengt mooie gesprekken op gang.

Wortel Schieten Dordrecht
De afgelopen maanden vond het educatieve programma van Wortel schieten plaats. 11 leerling koks van het Da Vinci College en 12 nieuwe Dordtenaren leerden elkaar en elkaars eetcultuur kennen. Tijdens verschillende excursies, gastlessen en kooksessies werden verhalen en recepten gedeeld. De deelnemers werkten samen aan het ontwikkelen van recepten met buitenlandse gewassen die nu vaak geïmporteerd worden. Denk bijv. aan okra, molokhia en tayerblad. De kennis van alle deelnemers, met hun verschillende achtergronden en ervaringen, kwam hierbij goed van pas.
Tegelijkertijd werd er waarde gecreëerd voor lokale tuinders. Want de gewassen die de basis vormen van de recepten, zijn als proef geteeld in de kassen van stadslandbouwkas de Oude Beer. Dat levert dus nieuwe, lokaal geteelde gewassen op.

Expositie
Het programma heeft naast de teelt van interessante gewassen (die bij succes lokaal afgezet zullen worden) en smakelijke recepten ook mooie verhalen van de deelnemers opgeleverd. En deze willen we graag met een groter publiek delen.
Help jij ons de expositie te realiseren?
De expositie zal bestaan uit portretten in woord en beeld. Aan de hand van een gerecht dat veel voor de deelnemers betekent, geven zij een inkijkje in hun leven en vertellen ze over hun ervaringen tijdens Wortel Schieten Dordrecht.
Met jouw bijdrage willen we begin oktober de expositie openen in de kassen van de Oude Beer in Dordrecht. Daarna verhuist de expo naar een vaste locatie elders in Dordrecht. Bezoekers kunnen op een laagdrempelige manier kennis maken met nieuwe Dordtenaren en tijdens de opening van de expositie in stadslandbouwkas De Oude Beer proeven van de gewassen en gerechten.

Initiatiefnemers:
Wortel Schieten is een initiatief van stichting Het Eetschap.
De Dordtse editie is in samenwerking met steunpunt Drechtstadsboer, creatieve broedplaats DOOR, Stadslandbouwkas de Oude Beer en Via Cultura tot stand gekomen.
Het educatieve programma van Wortel Schieten werd mede mogelijk gemaakt door Stichting Goeie Grutten, VSB fonds en Gemeente Dordrecht.
Voor de expositie werken we samen met lokale fotograaf Kees Dijkman van Photocase.
Nieuwste donaties

Een donateur
3-09-2021 06:07Prachtig project, daar draag ik graag een steentje aan bij

Margot Kemps
2-09-2021 18:18Dit soort mooie en waardevolle projecten verdienen gezien te worden!

Christa Nieuwboer
2-09-2021 16:07Voedsel is identiteit én verbindt. Ik steun dit vanuit het lectoraat Jeugd Gezin & Samenleving van Avans Hogeschool.