Help jij ons de F-100 te restaureren en dé plek te geven die hij verdient?
Nationaal Militair Museum Op de plek waar in 1913 de eerste Luchtvaartafdeling van de Koninklijke Landmacht neerstreek, staat nu het Nationaal Militair Museum (NMM). Hier wordt je ondergedompeld in de wereld van de krijgsmacht. Aangrijpende verhalen komen tot leven. Het NMM heeft de grootste militaire collectie van Nederland, van tanks en pantserwagens tot 19
Help jij ons de F-100 te restaureren en dé plek te geven die hij verdient?
Nationaal Militair Museum
Op de plek waar in 1913 de eerste Luchtvaartafdeling van de Koninklijke Landmacht neerstreek, staat nu het Nationaal Militair Museum (NMM). Hier wordt je ondergedompeld in de wereld van de krijgsmacht. Aangrijpende verhalen komen tot leven. Het NMM heeft de grootste militaire collectie van Nederland, van tanks en pantserwagens tot 19 vliegtuigen hangend aan het plafond.
Crowdfunding F-100
Het NMM is in het bezit van de laatste F-100 ‘Super Sabre’; een Amerikaanse jachtbommenwerper die onlosmakelijk verbonden is met de Vliegbasis Soesterberg en dus met het NMM. Een uniek stukje cultureel erfgoed. Helaas verkeert hij in erbarmelijke staat, het heeft jarenlang buiten gestaan en er missen onderdelen.
Waarom crowdfunding nodig is
Wij willen dit bijzondere toestel, de allerlaatste F-100 in Nederland, de plek geven die het verdient: in het NMM. Zo blijft de geschiedenis van de Vliegbasis én het verhaal van de F-100 bewaard voor onze kinderen.
Voordat we het toestel aan jullie kunnen showen moet er een grondige restauratie plaatsvinden. Hiervoor hebben wij een bedrag van € 50.000 nodig.
Om het belang van dit toestel écht goed te benadrukken, moeten we een duik nemen in een stukje geschiedenis.

Geschiedenis Vliegbasis en de "Wolfhounds"
Als gevolg van de Koude Oorlog en de dreiging vanuit de toenmalige USSR, werd besloten om in centraal Europa de luchtstrijdkrachten te versterken. De Nederlandse Luchtmacht werd versterkt met een Amerikaans Luchtmacht Squadron om zo aan haar NAVO verplichtingen te kunnen voldoen.
32e Squadron
Op 1 november 1954 landde het eerste Amerikaanse militaire toestel, een F-86F Sabre, voor dat doel op vliegbasis Soesterberg. Officieel werd op 16 november 1954 het 32e Tactical Fighter Squadron (32TFS) "The Wolfhounds" geïnstalleerd op de Vliegbasis Soesterberg. Het 32TFS stondonder leiding van de Nederlandse commandant van de vliegbasis Soesterberg.
"The Queen's Own"
Het 32TFS, of 'The Queen's Own' zoals ze zichzelf noemde, had een zeer goede reputatie binnen de NAVO en Nederland. In 1959 ontving het 32TFS het predicaat "Koninklijk" met daarbij de kroon en de krans van de Nederlandse koninklijke familie (het Huis van Oranje). Die werden toegevoegd aan het embleem. Het 32TFS had als enige eenheid in de United States Air Force de koninklijke onderscheiding van een andere natie in haar embleem staan. Bijzonder he?
Daarom is het zo belangrijk om het verhaal te kunnen blijven vertellen over het bijzondere 32e Squadron en de 'Wolfhoudperiode'. Help jij ons mee?

"Het NMM wil het verhaal van de Vliegbasis en dit bijzondere F-100 toestel blijven vertellen."

Meer weten over onze bijzondere collectie en aangrijpende militaire verhalen? Volg ons op Facebook of Instagram.
The F-100 crowdfunding campaign (English)
The National Military Museum owns the last F-100 "Super Sabre"; an American fighter-bomber that is inextricably linked with the Soesterberg Air Base and thus with the museum. A unique piece of cultural heritage. Unfortunately, the F-100 is in poor condition, it has been outside for years and parts are missing.
We want to give this special aircraft, the very last F-100 in the Netherlands, the place it deserves: in the NMM. In this way, we can preserve the history of the Air Base and the story of the F-100 for our children. Before we can put this extraordinary aircraft on display at the museum, a thorough restoration is needed. For this we need an amount of € 50,000.
Would you like to donate?
If you press 'Switch to English' in the top right corner, the payment method is self-explanatory.
Nieuwste donaties

Angelo Del Tin
7-03-2021 21:11Opgegroeid met 32 TFS, spotter uit de F4 periode. F100 FIRST OF THE CENTURY SERIES. Mooie periode van jet design mag niet ontbreken in NMM

Arjan Petersen
7-03-2021 10:51omdat het kan

Jeroen PE1RGE
6-03-2021 18:40Goed initiatief om dit stukje historie te behouden! Veel succes met de restauratie!