Een avontuurlijk bordspel voor het hele gezin (6+ jr.), met ook mogelijkheden voor in de klas of in de zorg - samen met jullie hulp! Help jij mee?
Update: Meer dan 100% in twee weken!? Met jullie steun zijn we over de 5000 euro gegaan in slechts twee weken tijd. Jullie overtreffen mijn dromen. Dus het werd tijd voor een nieuw streefbedrag. Een 'Stretch Goal' met vooral nog meer
Een avontuurlijk bordspel voor het hele gezin (6+ jr.), met ook mogelijkheden voor in de klas of in de zorg - samen met jullie hulp! Help jij mee?
Update: Meer dan 100% in twee weken!? Met jullie steun zijn we over de 5000 euro gegaan in slechts twee weken tijd. Jullie overtreffen mijn dromen. Dus het werd tijd voor een nieuw streefbedrag. Een 'Stretch Goal' met vooral nog meer tofs voor jullie: de donateurs!
Update 2: Maar ook dit doel hebben jullie verpletterd! Absolute helden en heldinnen!
Sorry, door wie?
Mijn naam is Rick Vechel. Onder de naam Vechel Fantasy ben ik een Verhalenverteller en gebruik ik al twee jaar dit spel (incl. een heleboel playtesting) voor o.a. leesbevordering. Zelf speel ik vanaf mijn 13e het bordspel Dungeons & Dragons, al ben ik vijf jaar (toevallig ongeveer heel 4e) even uitgevallen wegens o.a. mijn studie Social Work. Maar met een frisse terugkeer in 2015 met de vijfde editie, is het nog altijd leuk om te doen en ik hoop hiermee veel meer mensen te introduceren aan het spel.
Voor meer informatie over Vechel Fantasy, kunnen jullie trouwens terecht op www.VechelFantasy.com, Facebook en/of Instagram. Stuur me ook gerust een berichtje via [email protected] of 0633096095 voor vragen of leuk nieuws!
Maar eerst...
Wat is het?
Met jullie hulp wordt het een Hardcover boek met zo'n 100 pagina's aan spelplezier. Gelukkig is maar een klein deel gevuld met regels en vind je er naast een Avontuur om direct te gebruiken ook maar liefst 11 knutselopdrachten in.
Het Avonturen Handboek is een initiatief van Vechel Fantasy wat al sinds oktober 2018 in ontwikkeling was bij allerlei bibliotheken, scholen en zelfs een zorgorganisatie. Het was oorspronkelijk een DnD for Kids maar inmiddels zo veel meer! Met de recente piek van interesse door heel Nederland en Vlaanderen met dank aan o.a. Nu.nl en NPO Radio 1, 3FM, Roermond Nieuws en L1, is het tijd om dit spel voor iedereen beschikbaar te maken.
Het spel is ideaal om lekker thuis te spelen - zeker nu we toch meer en meer thuis zijn. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen in de rol kruipen van hun personage en het is al meer dan eens ook gelukt om kinderen vanaf 9 jaar de leiding over een sessie te geven als spelleider.
De knutselopdrachten daarentegen helpen wellicht zelfs bij het geconcentreerd thuiswerken voor pap & mam!
Met jullie hulp, gaan we talloze avonturen beleven. Het ondersteunen van dit project maakt de weg vrij voor meer avonturen thuis, in de zorg, in de welzijn en (met lezen op) scholen, bibliotheken en meer!

Met het playtesten bij o.a. Bibliotheek De Domijnen, Bibliotheek Kerkrade e.o., Bibliotheek De Witte Dame (Eindhoven) en Bibliotheek Heusden is het spel al perfect gebleken als middel voor leesbevordering. Hierbij een filmpje dat we hebben gemaakt enige tijd terug: https://youtu.be/UNigqo4F3Y4
Ook in de Vrije School Heerlen en de R.K. Basisschool de Blokkenberg (Kerkrade) is het spel gebruikt ter ondersteuning van een thema en/of de sociale interactie in de klas.
Het was dan ook oorspronkelijk bedacht voor scholen om boeken spelenderwijs leuk te maken: Gamification in het lezen. Met wat hulp van de Ludodidactiek en invloeden vanuit Serious Gaming, bleek het al snel mogelijkheden te bieden voor zoveel meer.

Hoe werkt het?
Doorgaans is er een spelleider (iemand die wereld speelt) en zijn er spelers (elk met hun eigen held of heldin). Er wordt door de spelleider een situatie geschetst en de spelers zeggen wat ze graag zouden willen doen. Daarna wordt er gedobbeld: lukt het en is het episch? Of gaat er iets ontzettend fout?
Dat herhaal je in een Scenario: een onderdeel van een Avontuur (ook wel: de Avonturen Module) wat veelal in een 45 minuten tot 90 minuten gespeeld kan worden. Ideaal voor de bordspelavond met vrienden (thuis of digitaal) of als interactief verhaal voor het slapen gaan...
In een Avontuur zitten meerdere Scenario's. Elk Scenario moet je succesvol behalen om door te gaan in het verhaal.
In elk Scenario zitten een of meerdere van de volgende onderdelen:
Sociale Interactie (wat ga je vragen of kun je iemand wellicht aan jouw zijde krijgen?)
Gevechten (versla de slechterik of wees hem/haar te snel af)
Puzzels & Exploratie (verken het bos of hoe gaat deze magische deur open?)

De Tijdlijn...
De campagne loopt tot 6 januari. Maar wanneer dat het streefbedrag is gehaald, gaan MPrins Creative Design en Lotte Schoonis direct aan de slag met allerlei illustraties. Bij de lancering van deze crowdfunding heb ik namelijk eigenlijk alleen maar saaie tekst en dat is natuurlijk niet half zo tof.
Uiterlijk eind januari gaat het digitale boek naar de drukker en daar zit een levertijd van 4 tot 6 weken op. Vanaf het moment dat ik deze ontvang en na een korte check, komt het naar jullie toe!
Als we het streefbedrag sneller halen, wordt er eerder gestart met illustraties en het drukken. Met jullie hulp kan het zelfs dus sneller op de deurmat vallen!
Afhankelijk van de ontwikkelingen van Covid-19, komt er natuurlijk ook een feestelijke aftrap. Maar daarover wellicht meer in de toekomst!
Leuk extra'atje voor diegenen die dit allemaal hebben gelezen. Door mee te doen aan deze crowdfunding, komen jullie ook op een speciale mailinglist. Daarmee krijg je ook vaker toffe dingen voor aan jouw speltafel!

Een extra woord van dank.
Een project als dit heb ik niet alleen gedaan. Allereerst bedank ik de spelleiders die de afgelopen jaren meehielpen met de playtesting: Joey Wojcik, Margo van Dun, Nick Vossen, Kevin Damen, Janine van Cann, Kevin Schoones, Kim Hotterbeekx, Kim Lammers.
Maar het boek tot leven wekken... Dat wordt gedaan met dank aan de volgende partijen: Mprins Creative Design en Driek Wilms voor de lay-out en de illustraties in het boek en Lotte Schonis die de cover ontwerpt! Daarnaast is er nog een partij die de overtreffende trap op zoekt. Last but certainly not least: MiniPrinten.nl; zij printen de miniaturen, frezen de spelborden en natuurlijk het Dungeon Master Screen.

Nieuwste donaties

Kirsten Haijes
6-01-2021 21:02Ik ben benieuwd naar het Avonturen Handboek! D&D is een geweldig spel en ik werk graag mee aan meer bekendheid in Nederland. Tof project!

Sean
6-01-2021 13:10Zelf vind ik het al fantastisch om fantasieën over te brengen naar mijn kinderen. En om dit te combineren in een spel lijkt me super.

Gerdien Penninkhof
4-01-2021 20:41Laagdrempelig dit fantastische spel doen met kinderen dat steun ik van harte!