EEN KLEURRIJKE BLIK IN HET VERLEDEN VAN HENGELO
Expositie in de Gieterij 200 Dit najaar (16.10 - 30.12) exposeer ik in de Gieterij 200, het ROC van Twente in Hengelo: OP STOOM nijver, ijzer, vlijt en trots. Vier grote drieluiken opgesteld tussen de kolossale gietijzeren draagconstructie van de voormalige gieterij van Stork.
Om deze expositie te kunnen voorbereiden en uitvoeren heb ik uw hulp nodig.
EEN KLEURRIJKE BLIK IN HET VERLEDEN VAN HENGELO
Expositie in de Gieterij 200
Dit najaar (16.10 - 30.12) exposeer ik in de Gieterij 200, het ROC van Twente in Hengelo: OP STOOM nijver, ijzer, vlijt en trots. Vier grote drieluiken opgesteld tussen de kolossale gietijzeren draagconstructie van de voormalige gieterij van Stork.
Om deze expositie te kunnen voorbereiden en uitvoeren heb ik uw hulp nodig. Het zou geweldig zijn als jij me met een donatie hierin wilt steunen.
Terug in Hengelo
Na een avontuur in het buitenland van ca. 12 jaar, door Corona gedwongen terug in mijn geboortestad, werd ik tijdens de intelligente lockdown geïnspireerd door de geschiedenis van deze plek. Zelf geconfronteerd met stilstand, raakte ik nieuwsgierig naar de beweging, werklust en vooruitgang van vervlogen tijden. Als autodidactisch kunstenaar heb ik in mijn tijdelijk atelier in een voormalig fabriekspand enkele maanden toegewijd aan deze werken.

Vier grote schilderijen
Met Acryl-, vinyl- en olieverf heb ik op houten panelen vier fabriekscènes geschilderd. Afgebeeld zijn momenten en acties in de grote voormalige fabriekshallen van Hengelo. Centraal staan mannen en jongens die zich bezigen, en vol vlijt, ijzer, nijver en trots aan grote machines sleutelen. Bewust gekozen voor een zeer groot formaat; om de kracht, de bijna onmenselijke maat van de machines, de hallen en het werk die men destijds leverde recht te doen. Tijden, die we vandaag de dag slechts noch uit archiefmateriaal en verhalen kennen. Sporen die zich met de tijd in de stad vervagen. Met kleur, energie en expressie heb ik getracht deze tijd weer te laten herleven, de drieluiken als ode aan de generaties die de metaalstad Hengelo maakten.

Doneer en maak de expositie mogelijk
Met uw donatie steunt u mij bij het voorbereiden en uitvoeren van deze expositie, de documentatie van de vier grote werken voor kleine reproducties en natuurlijk geeft u de toekomstige generatie harde werkers van Twente de kans om in de hal van hun bijzonder schoolgebouw een kleurrijke blik te werpen in het bedrijvige verleden!
Het zou fantastisch zijn als u mij wilt steunen, een voorproefje van de werken en het proces zijn te vinden op mijn website www.thijstb.com en op instagram waar u mij kunt volgen!
Ik verheug mij op de expositie en uw bijdrage,
bedankt voor uw steun!
Thijs ten Brummelhuis
Nieuwste donaties

Frederique
25-10-2020 21:25Doel bereikt :-). Goed bezig, veel succes met de expositie en liefs aan Saar.

Alexandra
14-10-2020 13:28Kunst bezorgt mij vrolijkheid in het leven en stemt mij ook vaak tot nadenken op een andere manier dan ik gewend ben. Dat is prachtig!

Een donateur
6-10-2020 19:09Brilllant Artist!!!