Lanterfanten in de prestatiemaatschappij
DINO is een poëtische performance van Joos Jonges over leven in verwondering versus verveling, over marge en maatschappij, over normaal en uniek zijn. Gedichten wisselen zich af met vertelling, ritme en rijm met een hakkelig bestaan.
We volgen Fernanda Anthonia, Dino, een vrouw die met een been buiten de maatschappij staat. Dino heeft schertsend schijt aan conventies, glijdt uit over de gebaande
Lanterfanten in de prestatiemaatschappij
DINO is een poëtische performance van Joos Jonges over leven in verwondering versus verveling, over marge en maatschappij, over normaal en uniek zijn. Gedichten wisselen zich af met vertelling, ritme en rijm met een hakkelig bestaan.
We volgen Fernanda Anthonia, Dino, een vrouw die met een been buiten de maatschappij staat. Dino heeft schertsend schijt aan conventies, glijdt uit over de gebaande paden en vindt met ogen dicht een andere weg. Ze is uit de prestatiemaatschappij gestapt en laat ons zien hoe het ruime sop ruist.
DINO is een solo performance van Joos Jonges, dichter en performer. DINO is haar theaterdebuut. Om deze voorstelling op de planken te krijgen is ze zoek naar een bijdrage om de techniek, scenografie en regie te kunnen bekostigen.
DINO gaat in première bij het Amsterdam Fringe Festival in september in de Roode Bioscoop. DINO speelt op vrijdag 4 september en zaterdag 5 september, beide dagen twee keer.

Aanmodderen met FOMO
In een tijd waarin de ene millennial na de andere omvalt van uitbranding, we massaal op vipassana retraite gaan als blijkt dat onze baan geen vervulling geeft en iedereen het maar 'druk druk druk' en 'goed goed met jou' heeft, mogen we best even stilstaan. Aanmodderen mét the fear of missing out.
DINO is een poëzieperformance over lanterfanten in de prestatiemaatschappij. We zoeken en staan stil met Dino, die maar wat lijkt aan te modderen en óók als de dood is om niet geleefd te hebben. Dood gaan we allemaal, maar zolang dat nog niet het geval is wil Dino weten dat ze leeft.
Kun je het onderste uit de kan halen zonder eraan kapot te gaan? En wie heeft het beter bekeken, de loonslaaf met zijn warme douche en afhaalmaaltijd, of Dino, met haar zachte drankrandjes, rafelige geheugen en strandwandelingen?

Poëzieperformance?
Poëzie buiten het boek viert hoogtij. Terwijl onderwijzers zich zorgen maken of er nog wel genoeg wordt gelezen, barst het online, op straat, in cafés én op podia van de mooie en originele dichtkunsten. Veel mensen vinden gedichten wel interessant, maar trekken niet zo gauw een bundel uit de kast: 'Moet je dat dan van kaft tot kaft lezen? Of af en toe een gedicht? En wat als ik het niet snap?'. Een poëzieperformance is het logische antwoord.
Oh, of zei je dat je poëzie saai vindt? Wees in dat geval bij dezen uitgedaagd om naar DINO te komen luisteren, en durf van gedachten te veranderen.
Joos Jonges
Joos Jonges is dichter en performer. Haar werk kenmerkt zich door het aanstippen van de gouden randjes, ook in rottige fases. Met haar werk wil ze een kwinkslag creëren, je even op het andere been zetten en als het kan je daarmee een glimlach geven. Het leven is een eenzame worsteling van geboorte naar dood, en daar kun je best een lollige worsteling van maken.
Joos deelt haar werk online en op literaire avonden en festivals. Ook heeft zij The Lonely Hearts Club georganiseerd, een avond met gesproken poëzie en muziek. Met DINO staat ze voor het eerst met haar woorden in het theater.
Haar werk vind je op Instagram, Facebook, of haar website.

DINO op de planken
Om DINO tot een succes te maken (we hadden al geconcludeerd dat we in een prestatiemaatschappij leven, nietwaar?) is Joos op zoek naar sponsoring om de techniek, scenografie en regie te kunnen bekostigen. Help jij haar?
Je bent een held. Dankjewel!

Nieuwste donaties

Marlijn
27-07-2020 12:01Joos is tof!

Robin
24-07-2020 10:38Ik ben trots op Joos en benieuwd naar Dino!

Carmen
15-07-2020 20:36Ik zou wel wat meer (makkelijker) willen niksen. Benieuwd hoe Dino dat doet. En Joos heeft mijn hart gestolen.