Meedoen is de kunst

partner voordekunst

Wij steunen

  • Projecten uit Gelderland 
  • Projecten die over meedoen en samenwerken gaan
  • Makers of instellingen met een Gelderse achtergrond

Vanuit het innovatiebudget uit het programma Meedoen is de Kunst wordt door middel van matchfunding bijgedragen aan geselecteerde crowdfundingcampagnes uit Gelderland.  

De initiatiefnemers moeten 60% van hun campagne financieren met behulp van donateurs; vanuit Meedoen is de Kunst wordt 40% van het doelbedrag bijgedragen, met een maximale bijdrage van € 10.000. Deze bijdrage wordt op het moment dat de 25% is behaald bijgeschreven bij de campagne. 

Programma Meedoen is de Kunst

Zo’n 45% van de Gelderlanders is actief als amateurkunstenaar! De meeste amateurkunstenaars in groepsverband doen dat uit sociale overwegingen (80%). Daarmee draagt amateurkunst stevig bij aan de sociale cohesie in Gelderland. Maar de sector staat onder druk. Het ontbreekt aan een gestructureerde aanpak om de belangstelling voor amateurkunst te voeden, de verbinding met de professionele kunsten goed te leggen en de potenties van actieve amateurkunst in het sociale domein en de zorgsector goed te benutten. Cultuur Oost heeft daarom het initiatief genomen om samen met Erfgoed Gelderland, LKCA, Musidesk Rijnbrink, Prins Bernhard Cultuurfonds, Rabobank, Spectrum, voordekunst en VSBfonds de sector te versterken. Dat doen we met het programma Meedoen is de Kunst. 

Heb jij een goed idee?
We willen er alles over horen!

stuur jouw idee in!

Succesvolle crowdfunding campagnes uit Gelderland

Bekijk project

Prins Bernhard Cultuurfonds

Leve het Geven

Provincie Gelderland

Wij zijn exclusief

Het enige wat ontbreekt aan onze voorstelling en de toekomst zijn headsets voor iedereen. Help jij ons?

Anoniem
Anoniem
Theatermakers

Theater Tegendraads is een theatergroep met acteurs en actrices met een verstandelijke beperking. 'Mensen met een bijzonder talent'

1 project gesteund

Bekijk project

Prins Bernhard Cultuurfonds

Leve het Geven

Provincie Gelderland

Help mee aan de EP! A Knoef / AJ Hillock

6 liedjes om bij te drinken en te dansen. Win bij mij booze, MOVE YOUR FEET, and let's get loose! DANKJE!

EP Arjan Knoef
EP Arjan Knoef

Bekijk project

Provincie Gelderland

Help ons aan een nieuwe lift!

Help jij ons bij de aanschaf van een nieuwe lift? Samen houden we ons museum toegankelijk voor IEDEREEN!

Ambachtenmuseum
Ambachtenmuseum
Museum

Wij zijn het Oude Ambachten & Speelgoed Museum in Terschuur. Een museum met meer dan 160 oude ambachten, een speelgoedmuseum én meer!

Bekijk project

Provincie Gelderland

Prins Bernhard Cultuurfonds

Leve het Geven

Help ons aan een troonopvolger!

Help de waterspeelplaats aan een goede troonopvolger voor Alfredo de Kikkerkoning!

Watermuseum
Watermuseum
science centre

Hoe bijzonder water is... je ervaart het bij het Nederlands Watermuseum én bij de waterspeelplaats!

1 project gesteund

Lees meer over de samenwerking en crowdfunding! 

Het amateurkunst jaarevent 2023

Tijdens hét amateurkunst jaarevent van Gelderland 2023 vertellen we je alles over de nieuwe samenwerking.

Meld je aan!

Is crowdfunding voor mij een goed idee?

Is crowdfunding de juiste keuze voor jouw creatieve project? Deze checklist kan je helpen om de keuze te maken. 

Lees verder!

Gelderse maker Cas du Pree

Cas crowdfundde voor zijn debuutalbum. My Daily Shot of Culture ging bij hem langs in het Gelderse Brummen.

Bekijk de video!
© 2023